Iesaki ārstu:

  •   Vērtējums: 5/5
    Liiga Priede

    Loti sirsniga, mila, profesionals sava darba... Drosi var vinai uzticeties

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

Smieklīgie maija JOKU konkursa jociņi

Maija uzvarētājam balvā - Krāsojama kartona māja! Mammām un Tētiem kolektīvs ir izvēlējies aprīļa uzvarētāju un šo balvu iegūst Nadina Veitmane! Apsveicam!   Sazinies ar mums (signe@mammam.lv) par balvas saņemšanu!     SMIEKLĪGĀKĀS SARUNAS   Iesūtījusi: Nadina Veitmane Man kad piedzima otrais berniņ&scar

Skatīt visus jokus

» Praktiski padomi

Kādas kurpes vislabāk valkāt lietainās dienās?

Padoms / Praktiski padomi | Skatījumi 1633

Lietains laiks ir īsts pārbaudījums apaviem un to samirkušajiem valkātājiem. Kāda tur vairs vasaras baudīšana, ja kurpēs skalojas Klusais okeāns! Bet ir iespējas, kā to novērst.

Ja kurpē tomēr sasmēlušās lietavu šļakatas un pirksti ar nepatiku sajūt slapjumu, pirmais, ko vajadzētu, pēc iespējas ātrāk tikt ārā no apaviem!
Foto: Mārtiņš Garais, garais.lv/

Taisnība senajam apgalvojumam – nav sliktu laikapstākļu, ir nepiemērots apģērbs. Šo teicienu var attiecināt arī uz apaviem, kurus izvēlamies valkāt lietainajās dienās. Ja gumijnieki ir nepiemēroti tavam stilam, jāizvēlas mitrumizturīgi apavi, kuriem iekšpusē iestrādāta īpaša membrāna, piemēram, Gore-tex vai Sympatex. Ja tādu nav, derēs biezas ādas apavi ar gumijas vai poliuretāna zoli. Iepriekšējā vakarā pirms došanās ārā no mājas apavus notīra un vairākas reizes apstrādā ar ūdeni aizturošu līdzekli. Nopūš arī šuvuma un līmējuma vietas. Apaviem ar šūto vai līmēti šūto zoli šuves jāapstrādā ar speciālu vasku. Vairāki ražotāji piedāvā tam piemērotus aerosolus vai krēmus, uz etiķetes norādot water-stop. 
Apavu žāvēšanas ABC ir pavisam vienkārša, un tā vairāk norāda uz to, ko nedrīkst: nedrīkst likt apavus uz sildvirsmām, piemēram, karsta radiatora, apkures caurulēm, plīts, atklātas uguns tuvumā.
Ja kurpē tomēr sasmēlušās lietavu šļakatas un pirksti ar nepatiku sajūt slapjumu, pirmais, ko vajadzētu, pēc iespējas ātrāk tikt ārā no apaviem! Ne tikai tāpēc, ka kājas salst. Mitrumā kurpes var izstaipīties. Samirkušos apavus rūpīgi noslauka no iekšpuses un ārpuses. Ar vecām avīzēm vai citu mitrumu labi uzsūcošu materiālu piepilda kurpes, īpašu uzmanību veltot pirkstgalu formai – kurpei tā jāsaglabā. Vēlams lietot liesti (speciālu koka vai plastmasas apavu formu fiksējošu ieliktni). Izņemamo iekšzoli un oderi ieteicams žāvēt atsevišķi. 
Ja apavus atstās žūt savā nodabā, iespējams, ka nākamajā dienā tie joprojām būs mitri un valkājot turpinās deformēties. Vai arī – sakaltuši spiedīs pirkstus un izskatīsies nekopti. 
Vēl iesaka – ja ir tāda iespēja, vēlams nākamajā dienā vilkt citas kurpes, lai lietus skartās varētu kādu dienu „atpūsties” un apgūt sākotnējo formu. 
Apavu žāvēšanas ABC ir pavisam vienkārša, un tā vairāk norāda uz to, ko nedrīkst: nedrīkst likt apavus uz sildvirsmām, piemēram, karsta radiatora, apkures caurulēm, plīts, atklātas uguns tuvumā. Liekais mitrums iztvaikos pārāk strauji – apavi var sakalst kā koka tupeles, un to ievalkāšanai no jauna būs vajadzīga liela un sāpīga pacietība. Bet vajadzētu likt kurpes attālu no sildelementiem tā, lai siltums tikai nedaudz veicina žūšanu. Kurpju iekšpusē sadrīvēto papīru derētu vairākas reizes nomainīt. 
Vēl iesaka – ja ir tāda iespēja, vēlams nākamajā dienā vilkt citas kurpes, lai lietus skartās varētu kādu dienu „atpūsties” un apgūt sākotnējo formu. 
 
Avots: Žurnāls "100 Labi Padomi"

Raksts publicēts 28. Jun 2013 10:10 

LAPAS KARTE