Iesaki ārstu:

  •   Vērtējums: 5/5
    Sanita Cvetkova

    Ļoti laba vecmāte, piedalās dzemdībās, ļoti noturīga, saprotoša, mīļa, izplaīdzīga un visvislabākā :)

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

JOKU KONKURSS: Emīls runā ar opi

Emīls (3 gadi) zvana opim uz slimnīcu:  -Opi! Tev ir končas? - Nē nav... - Mums arī nav. Mums ir tikai minerālūdens. Gustavs (2 gadi) mājās spēlējas viens pats, kamēr brālis aizbraucis ar tēti. Esam mājās divatā. Kamēr es apdaru mājas darbus, līdz beigās ieraugu ka visa siena ir sazīmēta ar krītiņiem.  - Gustav! Kas sazīmēja sienu??? Gustavs pilnīg

Skatīt visus jokus

» Augu enciklopēdija

Tautas medicīna. Kā veselībā var izmantot nejaukās nezāles - strutenes?

Raksts / Augu enciklopēdija | Skatījumi 2299

Dārzā strutenes ir nejauka nezāle, kas sazaļo agri pavasarī pirms zāliena un pirmajām puķēm. Tās skatās tev acīs, un šķiet, ka tūdaļ jāķeras pie ravēšanas. 

Garšīga gan strutene nav – ar to jārēķinās.
Foto: Shutterstock.com

Var būt, ka tā arī jādara, jo strutenes ir agresīvs augs, kas strauji savairojas. Bet iespējams, ka tev ir vajadzība šo augu izmantot tautas medicīnā?


* Senāk sievas sakaltēja struteņu lapas tējai un reizi gadā izdzēra struteņu tējas kūri. Uz glāzi karsta ūdens jāņem ēdamkarote drogu. Tas palīdz pret gastrītu, kolītu, aknu, žultspūšļa un bronhu iekaisumu, sieviešu kaitēm, stiprina imunitāti un noder cīņā pret vēzi, arī pazemina asinsspiedienu.
Bet garšīgs gan nav – ar to jārēķinās.

* Svaigam augam griezuma vai lūzuma vietā redzama dzeltena sula, to liek tieši uz kārpām un patur.

* Struteņu sula balina ādas brūnos plankumus: uzliek, patur un nomazgā.

* Var pagatavot tinktūru: augu ar visām lapām un notīrītām saknēm samaļ, aplej ar šņabi un tumsā patur apmēram nedēļu. Lieto pa 10 pilieniem 2 reizes dienā.

Bet jāatceras, ka strutene ir indīga. Tās produktus profilaktiskos nolūkos vēlams lietot nevis visu laiku, bet kā zāles – mēnesi… un tad pauzējam līdz nākamajai sezonai.

 

Avots: www.kasjauns.lv 


Raksts publicēts 29. May 13:00 

LAPAS KARTE