Iesaki ārstu:

  •   Vērtējums: 4/5
    Violeta Fodina

    Ļoti jauka daktere...Ginekoloģijas jomā un neauglības risināšanai...

Skatīt visus ārstus

Bērnu anekdotes. Labākajiem - balvas!

JOKU KONKURSS: Mammas augums

Aleksis 6 gadi.  Alem saku, lai nobildē mani. Skatos bildi. Saku: "Ak dievs, resna kā govs." Ale saka:  "Ko tu sevi tā apsaukā? Tu esi maziņš ruksītis ar lielu vēderu, resnām kājām un dibenu. Tā tak, mammu, labāk skan!"   _____________________________________________________________________________________________  

Skatīt visus jokus

» Praktiski padomi

No 1. septembra spēkā ierobežojumi, kas neļaus pārdot jaudīgus putekļu sūcējus

Ziņa / Praktiski padomi | Skatījumi 3405

No šī gada 1.septembra šobrīd tirdzniecības vietās pieejamos putekļu sūcējus aizstās tādi, kuru jauda nedrīkstēs pārsniegt 900 kilovatus (kW).

Pēdējais brīdis pirkt jaudīgu putekļu sūcēju!
Foto: Shutterstock.com

 

Eiropas Savienības (ES) regulā iekļautās ekodizaina prasības nosaka, ka no 2017.gada 1.septembra patērētājiem drīkstēs pārdot tikai tādus putekļsūcējus, kuru jauda nepārsniedz 900 kW. Tāpat regula nosaka, ka turpmāk gada enerģijas patēriņš putekļsūcējiem nedrīkstēs pārsniegt 43 kW/h gadā, savukārt putekļu izdalīšanās rādītājs nedrīkstēs pārsniegt vienu procentu.

 

Vienlaikus akustiskās jaudas līmenim būs jābūt ne lielākam par 80 decibeliem, savukārt darba motora mūžs nedrīkstēs būt mazāks par 500 stundām. Nepieciešamība veikt izmaiņas tiek pamatota ar vēlmi ekonomēt elektroenerģiju.

 

Jaunie ierobežojumi ietekmēs galvenokārt ražotājus, tāpēc regulā noteikts, ka ekodizaina prasības jāievieš pakāpeniski, lai ražotājiem būtu pietiekami daudz laika mainīt to ražojumu konstrukciju, uz kuriem attiecas šī regula.

 

Pirms regulas pieņemšanas tika veikta priekšizpēte, kurā secināts, ka putekļsūcēju energopatēriņu ir iespējams būtiski samazināt. Regula jau 2014. gadā paredzēja putekļsūcēju jaudu samazināt līdz 160 kW, 2017. gadā - līdz 900 kW.


Raksts publicēts 19. Jun 11:40 

LAPAS KARTE