Nekrāso uz bērna sejas ķīmiju jeb 8 padomi, kā izvēlēties nekaitīgas sejas krāsas

Zvēru un multeņu varoņu gleznojumi uz sejas parasti ir bērnu burziņu programmas nagla, īpaši, Helovīna un citu pārģērbšanās svētku priekšvakarā. Tomēr arī ar bērniem paredzētajām sejas krāsām der uzmanīties.

Ja, attaisot iepakojumu, krāsas nepatīkami ož, nekādā gadījumā nesmērē tās uz bērna sejas. Tas tikpat labi var liecināt, ka tajās ir kāda kaitīga viela. Foto: Georgs Viljams Hibneris.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Ja, attaisot iepakojumu, krāsas nepatīkami ož, nekādā gadījumā nesmērē tās uz bērna sejas. Tas tikpat labi var liecināt, ka tajās ir kāda kaitīga viela. Foto: Georgs Viljams Hibneris.

Pagājušajā gadā Lielbritānijā līdz mazajiem pircējiem nonāca ap 7000 ar neirotoksisko svinu piesārņoti krāsu komplekti. Tāpēc Baltijas Vides forums aicina - pārliecinies vēlreiz, ko tieši grasies krāsot uz savas atvases ādas!

 

8 svarīgi padomi

1. Nezīmē uz bērna sejas ar rakstāmlietām vai krāsām, kas tam nav paredzētas. Tu taču acu kontūrlīnijas nevelc ar flomāsteru vai netonē vaigus ar vaska krītiņiem, tad kāpēc uz bērna sejas tas būtu pieļaujams?! 

2. Nevajadzētu krāsot seju bērniem, kas jaunāki par trim gadiem, jo viņiem vēl ir ļoti jutīga āda. Tāpat sejas izkrāsošanas prieki nav piemēroti tiem, kam ir iekaisumi, izsitumi u.tml., vai novērota alerģiska reakcija uz kādu no sastāvdaļām. 

3. Tā kā šīs krāsas (vienalga kādā formātā) paredzētas sejai, tad tām jāatbilst prasībām, ko piemēro kosmētikai, nevis rakstāmlietām.  Bet uz skaistumproduktiem obligāti jābūt norādītām visām sastāvdaļām. Ja to nav, nepērc krāsas un neriskē ar bērna veselību - aptuveni 60% vielu caur ādu nonāk arī organismā. Lielākoties sejas krāsām sastāvs gan ir visai nedraudzīgs ādai - galvenokārt minerāleļļa, gūzma krāsvielu un konservanti - hormonālās sistēmas bojātāji parabēni. 

4. Ja, attaisot iepakojumu, krāsas nepatīkami ož, nekādā gadījumā nesmērē tās uz bērna sejas. Tas tikpat labi var liecināt, ka tajās ir kāda kaitīga viela. 

Reklāma
Reklāma

5. Uzraksts „netoksisks” nenozīmē, ka krāsas nevar izsaukt alerģisku reakciju. Lai no tā izvairītos, vispirms izmēģini tās uz neliela ādas pleķīša bērna rokas locītavas iekšpusē. Ir bērni ar individuālu kādas krāsvielas vai citas sastāvdaļas nepanesību. 

6. Ievēro visus uz iepakojuma norādītos lietošanas noteikumus. Piemēram, nekrāso tās ap muti un acīm, neatstāj uz nakti, noņem ar norādīto līdzekli - kosmētikas noņēmēju, krēmu vai ūdeni. 

7. Ja bērna seju paredzēts izdaiļot kādā pasākumā, nepaslinko un pajautā, lai tev parādā, kādas krāsas tiks izmantotas. 

8. Ja bērns pats aktīvi iesaistās sejas apzīmēšanā, tad raugi, lai viņš pēc darbošanās nomazgā rokas.  

 

 

Materiāls publicēts sadarbībā ar Baltijas Vides forumu