Desmit interesanti fakti par mazu bērnu psiholoģiju

Mēs visi nākam no bērnības. Tas ir laiks, kad mēs veidojamies par to, kas būsim, kad izaugsim. Desmit interesantas lietas, kas notiek ar visiem, kamēr viņi ir maziņi.

FOTO: Shutterstock.com

Uzskata, ka pirmo mīlestību cilvēks piedzīvo 5 – 6 gadu vecumā. Bērnudārzā ir iecienīta spēle – precēšanās, pēc tam mazuļu likšana gulēt, barošana un kopīga audzināšana. Nesmejieties par šo bērnu mīlestību. Tā ir pa īstam!
 

Mazas meitenes ir retāk izjūt greizsirdību pret mazākajiem brāļiem un māsām, jo meitenēm no dabas ir iedēstītas mātes jūtas un instinkts, ka maziņš bērniņš ar kopjams un lolojams. 
 

Greizsirdība pret mazākajiem brāļiem un māsām biežāk izpaužas tad, ja viņi ir viena dzimuma. 
 

Spēja ātri un pareizi apgūt dzimto valodu bērnam veidojas jau mātes vēderā, bet pilnveidojas pirmajos dzīves mēnešos, jo dzirdes aparāts ir pieradis pie konkrētas valodas skaņām. Tās apgūt ir daudz vieglāk, nekā tad, ka māte pēkšņi ar savu mazuli sāks runāt svešā valodā. 
 

Tikai 6 – 7 mēnešu vecumā mazulis apzināti sāk smaidīt konkrētiem cilvēkiem un ar mērķi iegūt viņu labvēlību.
 

Nav noslēpums, ka bērniņš dzird vecāku balsis vēl esot mammas vēderā. Turklāt viņš atšķir, kad mamma ar tēti strīdas un kad ģimenē valda saskaņa. Domājiet, ko runājiet, kamēr esat gaidībās! 
 

Reklāma
Reklāma

Pēc Marijas Montersori novērojumiem, jebkurš mēģinājums bērnam uzspiest darīt to, ko viņš negrib, tikai attālina brīdi, kad viņš tiešām to iemācīsies darīt.
 

Savi ar citiem bērniem mazuļi sāk salīdzināt pirmsskolas vecumā, kad saasinās arī konkurence. Tāpēc 4- 5 gadi ir vecums, kad strīdi, kaušanās un kīviņi ir tik izplatīts attiecību skaidrošanas veids. 
 

Zīdainis un bērns līdz divu  gadu vecumam gan centīgi mācās skaņas un vārdiņus, bet apzināti izmantot valodu, lai pateiktu, ko viņš grib, bērns sāk tikai apmēram 2 gadu vecumā. 
 

Toties piecu gadu vecumā bērns jau zina apmēram 95% no dzimtās valodas specifiskām teikuma konstrukcijām.