Idejas ģimenes nedēļas nogalei dabā: trīs vienkāršas spēles no dabas materiāliem

“Lai ģimenes un draugu lokā lieliski pavadītu laiku, spēles un aizraujošas nodarbes var uztaisīt, izmantojot dabā pieejamos materiālus. Piemēram, var uzspēlēt “Desas” uz bluķa, var mest “kauliņus” bundžās un pat ierīkot pļavas boulingu,” stāsta vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv” vadītāja, trīs bērnu mamma Inga Akmentiņa-Smildziņa.
Vairākas no piedāvātajām spēļu idejām ir iespējams īstenot, neieguldot tajās ne centa.

FOTO: Kristaps Smildziņš

Vairākas no piedāvātajām spēļu idejām ir iespējams īstenot, neieguldot tajās ne centa.

“Vairākas no piedāvātajām spēļu idejām ir iespējams īstenot, neieguldot tajās ne centa – izmantojot izdomu un dabas materiālus. Piemēram, lai uzspēlētu “Desas”, vajag vien virsmu, kur iezīmēt laukumu, un katram spēlētājam 5 spēles “kauliņus” – par tiem var kalpot akmeņi, čiekuri, zariņi, gliemežvāki un dažādas citas lietas,” stāsta Inga Akmentiņa-Smildziņa. 

 

Lūk, trīs idejas, ko īstenot atbilstoši pasākuma noskaņai! Vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv” šādas spēles sarīkoja Dabas meistarklasēs, kas nedēļas nogalē notika Siguldas novadā Mores pagasta svētkos.

 

“Desas” – uz koka bluķa

 

Foto: Edgars Semanis

 

Lai spēli izveidotu, vajadzēs: koka bluķi, marķieri un 10 spēles “kauliņus” – 5 vienam spēlētājam, piemēram, akmeņus, un 5 otram, piemēram, čiekurus.
 

Variācijas: par spēles virsmu var kļūt arī, piemēram, smiltis – rūtotu laukumu ar 9 kvadrātiem (trīs katrā rindā) uzzīmē pludmales smiltīs.
 

Spēles gaita: vajadzīgi divi spēlētāji. Abi pamīšus pa vienam izliek savu spēles “kauliņu”, mēģinot panākt, lai trīs no tiem izveido līniju – vertikāli, horizontāli vai pa diagonāli. Kuram pirmajam tādu izdodas dabūt gatavu, tas ir uzvarētājs.

 

Pļavas boulings

Foto: Kristaps Smildziņš

Reklāma
Reklāma

 

Lai spēli izveidotu, vajadzēs: siena ķīpas teritorijas norobežošanai, rotaļu boulinga komplektu ar ķegļiem un bumbām.
 

Variācijas: teritorijas norobežošanai var izmantot arī, piemēram, kastes, savukārt boulinga komplekta vietā var lietot tukšas bundžas, pudeles, koka pagales vai citus priekšmetus, ko var sastutēt un ar bumbas metienu nogāzt. 
 

Spēles gaita: spēlētāju skaits neierobežots. Katrs spēlētājs veic divus metienus. Uzvar tas, kurš nogāzis vairāk ķegļu.

 

Bundžu spēle

Foto: Edgars Semanis

 

Lai spēli izveidotu, vajadzēs: trīs mietus, no kuriem divus nostiprināt zemē vai spaiņos un trešo šķērsām pārlikt pāri tā, lai tajā var iekārt tukšas bundžas. 3–5 dažāda izmēra tukšas bundžas. Striķus, ar kuriem gan nostiprināt balsta mietus, gan iekārt bundžas, kā arī īlenu striķu ievēršanai nepieciešamo caurumu uztaisīšanai. “Kauliņus”, ar kuriem trāpīt bundžās. Šim nolūkam var izmantot akmeņus, čiekurus, vilku vāles (ieteicams pārgriezt mazākos gabalos), no sūnām veidotas bumbiņas u. c. 
 

Variācijas: bundžas var nekarināt, bet novietot uz zemes. Bundžu vietā var izmantot jebkurus pieejamos traukus, piemēram, pludmalē tie var būt rotaļu spainīši.
 

Spēles gaita: spēlētāju skaits neierobežots. Uzvar tas, kurš bundžās trāpa vairāk “kauliņu”.

Saistītie raksti