Trīs receptes mātes piena pavairošanai
“Tā kā 85% mātes piena sastāv no ūdens, tā daudzumu var regulēt arī ar izdzertā šķidruma daudzumu. Piena rašanās veicināšanai dienā ieteicams izdzert 2-2,5 litrus minerālūdens, zāļu tējas vai tēju,” skaidro tējas meistars Andris Purviņš un sadarbībā ar diētas ārstu Ati Tupiņu piedāvā trīs tējas receptes.
Ķimeņu tēja
Silta ķimeņu tēja tā pat kā citas tējas rada labsajūtu, sasilda un līdz ar to paplašina arī piena vadus.
Sastāvdaļas:
- 1l ūdens
- 5 ēdamkarotes ķimeņu
- Piens
Pagatavošana:
Ielej katliņā 1 litru ūdens, uzvāra un pievieno 5 ēdamkarotes (ja ķimenes iespējams sasmalcināt piestā, pietiek ar 3 ēdamkarotēm) ķimeņu. Uz lēnas uguns 10 minūtes vāra, pēc atdzišanas var lietot. Laktācijas veicināšanai pievieno pienu.
Ieteicamā dienas deva: 0,5 līdz 1 litru dienā.
Mērcēti valrieksti
Sastāvdaļas:
- 70g svaigu valriekstu
- 250ml verdoša ūdens
Pagatavošana:
Ņem 70g svaigus, negrauzdētus un nesālītus, vēlams šī gada, valriekstus un aplej ar 250ml verdošu ūdeni. 1stundu atstāj izmirkt.
Iespējams apliet arī ar aukstu ūdeni - tad jāļauj valriekstiem ievilkties vismaz 6 stundas. Mērcētos valriekstus apēd. Dienas deva var tikt koriģēta līdz 150 g, bet ne mazāk kā 50 g valriekstu dienā!
Fenheļa un anīsa augļu uzlējums
Ja mazulis tiek zīdīts pēc tam, kad māmiņa pastiprināti lietojusi šos ārstnieciskos augus vai tēju, šāds uzlējums ir ļoti noderīgs: ar mātes pienu mazulis uzņem gremošanas veicināšanai nepieciešamās vielas. Kumelītēm piemīt pretiekaisuma, pretmikrobu, spazmu mazinoša un pretsāpju iedarbība, kā arī nomierinošs efekts.
Sastāvdaļas:
Vienādās daļas
- Diļļu augļi (ķimenes)
- Anīsa augļi
- Fenheļa augļi
- Kumelīšu tēja “Camomile”’
Pagatavošana:
Uz 200ml verdoša ūdens liek vienu tējkaroti maisījuma un ļauj ievilkties 10-15min. Lieto 2-3x dienā.