Ar uzvaru pret kolikām!

Kad pavasara izskaņā kļuvu par vecmāmiņu savam pirmajam mazbērniņam, prieks un laime bija neaprakstāma! Arī jaunie vecāki, sagaidījuši savu pirmdzimto, burtiski staroja no laimes. Pirmās nedēļas aizlidoja eiforijā. Bet ar mazuļa dzīves sesto nedēļu harmonijas ligzdiņā "ienāca" kolikas. Mazdēls pēkšņi varēja kļūt izteikti nemierīgs, intensīvi raudāt, pat kliegt, un tad viņu nomierināt bija gandrīz vai neiespējami. Neviens vairs negulēja. Abi jaunie vecāki bija stresā.
Aptuveni desmitā daļa zīdaiņu ir pakļauti koliku radītajiem simptomiem, kurus mazina bērniņam papildus dotās probiotikas.

FOTO: Publicitātes foto

Aptuveni desmitā daļa zīdaiņu ir pakļauti koliku radītajiem simptomiem, kurus mazina bērniņam papildus dotās probiotikas.

Lai izvēdinātu galvu no jauniegūtās dzīves, mani jaunieši nedēļas nogali nolēma pavadīt divatā – aizlidot uz pāris dienām baudīt Berlīni. Mazdēliņu pieskatīt uzticēja man. Biju absolūti laimīga – esmu uzaudzinājusi trīs lieliskus bērnus, vai tad nu tagad, pusmūžā, mani var nobiedēt kolikas?!

 

Atzīšos, tādam izaicinājumam tomēr nebiju gatava: dienas pirmajā pusē Olivers bija paraugzēns, taču ar katru pēcpusdienas pusstundu debesis virs mūsu mājas nomācās arvien vairāk – zīdainis kļuva nemierīgs, rociņas sažņaudza dūrītēs un, spalgi raudot, mētāja kājiņas šurpu turpu. Nelīdzēja ne šūpošana, ne mīļošana, ne dziesmiņu dziedāšana. Nevaru noliegt, man bija grūti saglabāt iekšējo mieru. Un svētdienas pusdienlaikā, kad mazdēlu nodevu vecāku rokās, es biju neizgulējusies un pavisam īgna.

Kad savā sāpē vakarā padalījos ar labāko draudzeni, kura ir gastroenteroloģe, viņa mani mierināja – viss ir izskaidrojams ar vienu vārdu: kolikas!

 

Izrādās, pirmās 1000 dienas no bērna ieņemšanas brīža ir vitāli svarīgas mazā cilvēka augšanai un viņa kuņģa un zarnu mikrofloras attīstībai – 

 

šajā laikā notiek intensīva vielmaiņas, iekšējās sekrēcijas un imūnsistēmas, kā arī zarnu mikrobioma izveidošanās un nobriešana. Un kolikas ir viena no šīs nobriešanas blakusparādībām.

 

Draudzene apgalvoja, ka aptuveni desmitā daļa zīdaiņu ir pakļauti koliku radītajiem simptomiem un, ka zīdaiņu kolikas daļēji var saistīt ar gāzu uzkrāšanos vēderā. Lai mazinātu to uzkrāšanos, esot svarīgi parūpēties par bērna zarnu mikrofloras optimālu sastāvu, pēc iespējas barojot zīdaini ar mātes pienu, dienas laikā nodrošinot piemērotas aktivitātes, rūpējoties par mierīgu gaisotni mājās, labu miegu un papildus dodot mazulim probiotikas.

Viņa īpaši uzsvēra, ka koliku gadījumā noteikti nevajadzētu dot mazulim medikamentus, vēlamo efektu var sniegt probiotikas. Jo ir pierādīts, ka zīdaiņiem, kuri papildus uzņēmuši probiotikas, raudāšanas biežums ir mazāks un intensitāte zemāka. Turklāt probiotikas vajadzētu piemeklēt pēc noteiktas baktēriju sugas pozitīvajām īpašībām, piemēram, Lactobacillus reuteri un Bifidobacterium breve ir sugas ar vairākiem labiem zinātnisko pētījumu pierādījumiem tieši koliku profilaksē un ārstēšanā mazuļiem [1].

 

Draudzene ieteica painteresēties par probiotikām, kuru sastāvā ir šo baktēriju sugas un kuras var lietot mazulītim jau no dzimšanas. Pieteica gan, ka noteikti jāskatās, lai baktērijas būtu mikrokapsulētas, jo tas nozīmē, ka tās ir pasargātas no kuņģa skābās vides un aktivizējas tikai zarnu traktā. Ir pierādīts, ka gadījumos, kad ražotājs neizmanto mikrokapsulēšanu, kuņģa skābajā vidē bojā iet līdz 85 procentiem labo baktēriju. Šī tehnoloģija arī nodrošina, ka, esot vienādam baktēriju daudzumam devā, probiotiku iedarbības efektivitāte ir piecas reizes augstāka nekā citos produktos esošām baktērijām, kurām neizmanto šo metodi [2].

 

Draudzene zināja teikt, ka aptiekās ir pieejams jaunums – labo baktēriju izlase “LYLBIOTIC Baby Drops”, kas atbilst visiem šiem kritērijiem.

 

Kad devos uz aptieku uzzināt ko vairāk, arī farmaceite ieteica “LYLBIOTIC Baby Drops”, uzsverot, ka viena deva satur vismaz miljardu labo baktēriju, kas ir diennaktī mazulīšiem ieteicamais baktēriju daudzums ar mērķi nodrošināt iedarbības efektivitāti. Aptiekas darbiniece piebilda, ka sastāvā esošo labo baktēriju trīs sugas – Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus reuteri un Bifidobacterium breve – ir izvēlētas, balstoties uz zinātniskos pētījumos pierādītiem veselības ieguvumiem. Kā arī “LYLBIOTIC Baby Drops” formula ir veidota, ievērojot Eiropas Bērnu gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un uztura biedrības (ESPGHAN) jaunākās vadlīnijas.

 

 

“LYLBIOTIC Baby Drops” ir 100% dabisks produkts, nesatur ģenētiski modificētas sastāvdaļas, fruktozi, mākslīgās krāsvielas un konservantus, glutēnu, laktozi un plazmīdas (DNS molekulas, kas nodrošina rezistenci pret antibiotikām), un tā efektivitāti un drošu lietošanu ir apstiprinājusi Latvijas Jauno gastroenterologu biedrība.

Farmaceite pievērsa manu uzmanību produkta lietošanai – 

 

zīdainītim baktērijas var iedot, uzpilinot gan uz mammas pupa, gan uz knupīša, gan arī no pipetītes tieši mutē. 

 

Ražotājs ir padomājis arī par drošību – patentētajam iepakojumam pievienotā mērpipete sniedz ērtu un drošu ieteicamās diennakts devas dozēšanu, un nav jāveic pilienu uzskaite.

 

Vēloties vislabāko savam mazdēliņam, “iegādājos LYLBIOTIC Baby Drops” un jau tajā pašā dienā aiznesu to jaunajiem vecākiem. Viņi novērtēja arī inovatīvo 3Phase®️ iepakojuma tehnoloģiju, kas garantē produkta iedarbības noturību visa derīguma termiņa laikā – komplekss tiek aktivizēts tikai produkta atvēršanas brīdī.

 

“LYLBIOTIC Baby Drops” ienāca mūsu ģimenē tikai pirms nedēļas, bet jau tagad varu apstiprināt, ka dzīve ir atgriezusies iepriekšējās sliedēs un naktī visi guļ saldā miegā. Lai visiem mazulīšiem mierīgi puncīši, salds miedziņš un laimīgi vecāki!

 

Atsauces:

  1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4165878/
  2. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20697290/

Saistītie raksti