Veselīga dzīvesveida piekritēja Inese Ziņģīte iesaka trīs soļus laba rīta uzsākšanai
Inese Ziņģīte 20 gadu vecumā pēc smagas mugurkaula traumas kļuva paralizēta. Lai arī ārsti nedeva cerības, viņa pati izstrādāja savu īpašo vingrojumu kompleksu un septiņu gadu laikā atsāka staigāt. Kopš tā laika Ziņģīte dalās ar saviem veselīga dzīvesveida ieteikumiem un ir kļuvusi zināma Latvijā. Ziņģīte atklāj sava rīta rituāla trīs soļus, kas dienai nodrošina možu garu.
Savā cienījamā vecumā Inese Ziņģīte, kas joprojām var brīvi nostāties uz galvas, iesaka trīs vienkāršus padomus, kā iesākt rītu, lai justos moži visas dienas garumā un līdz pat sirmam vecumam.
Pirmais solis. “Lai man nekad nesāpētu iekšu iekšas un viss mans pārtikas pārstrādes kombināts strādātu kā pulkstenis, katru rītu pamostoties sāku ar to, ka pagraužu kriksīti sausiņa. Tā var būt rupjmaize vai gabaliņš baltmaizes, arī iepriekšējā vakarā notīrīts burkāns vai žāvēts auglis. To nolieku uz nakts skapīša jau vakarā pirms gulētiešanas.
Ieteikums rīta agrumā vispirms izdzert ūdeni nav pareizs! Salīdziniet savu organismu ar automašīnu. Vai tad jūs savā mašīnā lejat ūdeni? Taču nē! Jūs lejat degvielu.
Mūsu kuņģis ir mūsu pārtikas sirds, galvenais, no kura ir atkarīgs, lai mēs varētu ēst barību. Ja mēs gāžam kuņģī ūdeni, vai ūdens zobiem ir jāgremo? Zobu nodarbināšana un žokļa kustināšana liek izstrādāties siekalām, un tikai tās liek kuņģim sākt ražot kuņģa sulu. Vārti uz pārtikas dabūšanu iekšā ir zobi, tie ir tie, kas pamodina kuņģi. Tātad jāsāk kustināt žokli, lai rastos siekalas, kurām jātiek līdz kuņģim, lai to iedarbinātu. Tikai pēc tam var dzert glāzi ūdens.
Otrais solis ir pacelt pret griestiem plaukstas un pēdas un piecas reizes stumt tās uz augšu, proti, saliekt ceļgalus un atkal tos iztaisnot. Vienlaikus jāsāk elpot ar vēderu. Kādēļ tā jādara? Ja elpo ar plaušām, skābekļa visam ķermenim nepietiek. Ja elpo pareizi ar vēderu – elpu ievelk gar mugurkaulu tā, ka paceļas vēders, un pēc tam elpu izlaiž pa augšpusi caur diafragmu –, tad momentā iedarbinās asinsrite galvā. Izpildot šādu vingrojumu un šādi elpojot, no insulta esi pasargāts. Pēc kāju un roku cilāšanas pret griestiem un vēdera elpošanas galvas smadzenēm vienmērīgā ritmā pieplūst asinis. Vairs nedraud nekādi asinsvadu paplašinājumi, sašaurinājumi vai plīsumi galvā.
Ja iemācās elpot ar vēderu, tad pieci svarīgākie labumi ir: pareiza asinsrite galvā, mugurkaula masāža no iekšpuses, jo tiek izkustināts katrs skriemelis, sāk izstrādāties limfa, uzlabojas zarnu darbība un vēders iziet divreiz dienā, kā pēc cilvēku likumiem tas ir vajadzīgs. Īpaši svarīgi tas ir sievietēm. Visi tauki ar laiku pazūd no gurniem, izveidojas viduklis un skaists augums līdz mūža galam. Piektais labums vēdera elpošanai ir potences uzlabošanās gan sievietēm, gan vīriešiem. Sāk strādāt dzīvības avoti un uzlabojas libido. Vīriešiem sāk normāli strādāt prostata!
Trešais solis rīta uzsākšanai – dodies uz vannasistabu un aplejies ar ūdeni. Papliķē sevi ar plaukstām un beigās norīvējies ar labi raupju dvieli. Tu esi gatavs dienai!
Tagad, vasarā, ir vislabākais laiks norūdīt ķermeni.
Sevi jāpieradina piecelties un kaut vēl naktskreklā pieiet pie loga un parādīt sevi saulei. Tā ķermenis nereaģēs tik asi uz temperatūras izmaiņām.
Ja kāds seniors ir tik vārgs, ka nevar piecelties no gultas, jānoliek bļoda ar ūdeni pie gultas jau vakarā un no rīta jāsaslapina un jānorīvē ķermenis vietās, kas nav apsegtas ar drēbēm. Nav jārīvējas ar aukstu ūdeni, der tāds, kāds ir patīkams ādai.”