Skaistas krūtis topošajai māmiņai — kā tās saglabāt un saudzēt
Piemērota veļa
Krūtis sastāv no taukaudiem un dziedzeriem, un grūtniecības laikā tās piebriest par vienu vai pat diviem izmēriem. Šajā laikā uz krūtīm asinsvadi ir labāk saredzami palielinātā asiņu daudzuma dēļ, un tas ir pilnīgi normāli. Kad krūtis ir palielinājušās, tām vajadzīgs atbalsts. Tas nozīmē, ka ir jāvalkā krūšturis. Ja krūtis šķiet smagas un ir sāpīgas, arī naktīs ieteicams valkāt krūšturi, taču tādu, kas speciāli paredzēts gulēšanai. Ja grūtniece nodarbojas ar sportu, jāvalkā tam speciāli paredzēts krūšturis, lai neizstaipītos krūšu audi.
Ja krūtis šķiet smagas un ir sāpīgas, arī naktīs ieteicams valkāt krūšturi, taču tādu, kas speciāli paredzēts gulēšanai.
Masāža
Lai krūtis būtu labāk apasiņotas, tās var masēt ar karsta un auksta ūdens dušu. Par labu izskatam nāks arī dekoltē kopšana — ar sizala cimdu vai sūkli noberz dekoltē ar ādu attīrošiem līdzekļiem, kuru sastāvā ir jūras minerāli. Šādas procedūras savelk audus, stimulē šūnas un attīra ādu. Pēc tam krūtis, izņemot krūtsgalus, iezied ar eļļu. Tiesa gan, krūšu masāža ietekmē krūšu izskatu, nevis to, cik daudz piena būs pēc dzemdībām. Piena daudzumu ietekmē bieža bērniņa likšana pie krūts, mātes atpūta, sabalansēts uzturs un pietiekama šķidruma lietošana. Grūtniecības laikā krūšu sānu virsmas ieteicams ieziest ar pretstriju krēmu.
Vingrinājumi
Pret krūšu noslīdēšanu palīdz vingrinājumi. Piemēram, saliec plaukstas vienu pret otru priekšā krūškaulam un dari tā, it kā savās rokās ritmiski kaut ko saspiestu. Vēl var darīt šādi: izstiep rokas uz sāniem un veic lēnas apļveida kustības, katrreiz palielinot apļus. Šos vingrinājumus izpildi katru dienu divas reizes pa piecām minūtēm. Visdabiskākais vingrinājums skaistām krūtīm ir peldēšana tauriņstilā. Tās laikā visvairāk ir savilkts tieši krūšu muskulis.