Toksikoze grūtniecības laikā: vienkārši vingrinājumi, kas palīdzēs tikt galā ar slikto dūšu

Toksikoze var būt agrīna vai vēlīna, taču abos gadījumos šīs metodes var palīdzēt atvieglot stāvokli. Vingrinājumiem būs nepieciešami divi spilveni, no kuriem viens ir neliels, kā arī sarullēta bērnu sega.
Vienkārši izpildāmi vingrinājumi, kas palīdzēs mazināt nelabuma sajūtu.

FOTO: Shutterstock.com

Vienkārši izpildāmi vingrinājumi, kas palīdzēs mazināt nelabuma sajūtu.

Noliekšanās

Apsēdies uz sarullētās segas, savienojot pēdas un saliekot ceļus. Tie jānovieto gūžu līmenī vai zemāk, mugura jāiztaisno. Rokas novieto aiz muguras, turot tās platāk nekā ir pleci, un balsties uz pirkstu galiem, plaukstas centru paceļot augšup. Plecus atvelc atpakaļ, neliecot muguras lejasdaļu un zodu turot paralēli grīdai. 

Veic dziļu ieelpu, tad izelpā noliecies uz sāniem aptuveni par 30–40 grādiem, viegli slīdot ar roku uz sāniem. Kaklam jābūt brīvam, un pleciem nevajadzētu pacelties. Atkārto 10 reizes katrā pusē.

 

Šis vingrinājums palīdzēs palielināt vietu vēdera dobumā un mazināt nelabuma sajūtu.

 

Izstiepies

Guļot uz muguras, iztaisno kājas, rokas izstiep gar sāniem. Ieelpojot izvirzi vienu kāju uz sāniem, pēdu izstiepjot ar papēdi uz priekšu. Vienlaikus ar pretējo roku slīdi pa grīdu uz augšu 145–160 grādu leņķī. Izelpojot atgriezies sākuma stāvoklī. 

Veic 10 atkārtojumus, tad maini puses. Šādi atbrīvosi vietu krūšu un vēdera dobumos, bet tas palīdzēs  atslābināt nervu sistēmu, kas pati uzsāks pašregulācijas mehānismu toksikozes laikā.

 

Stiepšanās guļot uz sāniem

Apgulies uz sāniem, apakšējo kāju saliec ceļgalā stabilitātei. Apakšējo roku iztaisno un novieto zem galvas. Ieelpojot brīvo roku izstiep uz aizmuguri aiz galvas, palielinot vietu starp krūšu kurvi un iegurni. Vienlaikus augšējo kāju virzi atpakaļ un stiep papēdi, taču celim obligāti jābūt taisnam. Izelpojot atgriez ekstremitātes sākuma stāvoklī. Veic vismaz 10 vingrinājumus ar vienu un tikpat daudz ar otru pusi. 

 

Reklāma
Reklāma

Vingrinājumi jāveic lēnā tempā, kontrolējot elpošanu. Tas palīdzēs arī mazināt sliktas dūšas simptomus.

 

Dziļā elpošana

Sēžot tādā pašā pozā kā noliekšanās vingrinājumā, plaukstas uzliec uz pleciem. Elkoņiem jābūt plecu līmenī un vērstiem uz priekšu. Ieelpojot izplet elkoņus un izliec muguru, tad aizturi elpu, domās skaitot līdz trīs. Izelpo, bet rokas atstāj sākuma stāvoklī. Atkal veic dziļu ieelpu, vēl vairāk izliecot muguru un atvirzot elkoņus atpakaļ, pēc tam aizturi elpu un mierīgi izelpo, atgriežoties sākuma pozīcijā. 

Šāda elpošana samazina nelabuma lēkmes.

 

Muguras izliekšana

Guļot uz muguras, ceļi saliekti, rokas izstieptas gar sāniem. Ieelpo izliecot muguru, balstoties uz galvu, lāpstiņām un krustiem. Izelpo nolaižot muguras lejasdaļu līdz grīdai un vēderu – uz leju. Vienlaikus pacel rokas un virzi tās aiz galvas. Atkārto 15 reizes. 

Vēdera atbrīvošana samazina nelabuma atkārtošanās iespējamību.

 

Pēc ārzemju ziņu materiāliem.

Saistītie raksti