Laiks siltumnīcām! Kādu izvēlēties?
Tuvojoties pavasarim, parakņāties zemē un mēģināt kaut ko izaudzēt sagribas ne tikai profesionāļiem un tiem, kas piedzimuši ar zaļajiem īkšķīšiem, bet arī iesācējiem.
Latvijas klimatiskie apstākļi nav tie pateicīgākie, ne tikai ar bargo ziemu, bet gan vairāk ar aukstām naktīm ilgi pavasarī, kas kaitē, dienas saulītē izaugušajiem stādiem un ar aukstajām naktīm agri rudenī, kas neļauj nogatavoties tomātiem un citiem gardumiem. Tāpēc mūsu apstākļiem labs risinājums ir polikarbonāta siltumnīcas.
Polikarbonāts ir sintētisks polimēra materiāls, kas izgatavots ar šūnām jeb kamerām, kurās uzkrājas saules siltums un siltumnīca ilgāk saglabā siltumu, tāpēc tā neatdziest aukstajās naktīs un ziemā, kas nodrošina to, ka var daudz agrāk pavasarī jau stādīt stādus un ātrāk ievākt ražu.
Šīs siltumnīcas var izmantot visu gadu, Tās ziemā netiek noņemtas. To kalpošanas ir vismaz 10 gadus.
Tās var būt gan standarta siltumnīcas, un siltumnīcās pēc klienta vēlmēm un izmēriem.
Foto: Šūnu polikarbonāts Lexan
FAKTI
* Šīs siltumnīcas ir vieglas un izturīgas. (250 reizes izturīgāks par stikla un 10 reizes spēcīgāka nekā PMMA), līdz ar to tām var mainīt atrašanās vietu.
* Elastīgas, tas ļauj viegli piegriezt vajadzīgo formu un izmēru, arī ovālus griestus.
* Aizsargā no UV stariem, kas pasargā stādus no izdegšanas.
* Augstas siltumizolācijas īpašības polikarbonāta paneļiem (koeficients siltuma caurlaidības pretestības 0,36-0,735 m 2 x oC/W), kas ietaupa enerģiju apkurei aukstā klimatā.
* Liela gaismas caurlaidība.
* Ķīmiskā pretestība.
* Siltumnīcas karkass ir no cinkota metāla, kurš ir izturīgs, nerūsējošs, arī viegls un kuram ir 20 gadu garantija.
* Ugunsizturīgas.
Siltumnīcai būtu jābūt vieglas konstrukcijas, jo periodiski tomēr tās atrašanās vieta ir jāmaina, pretējā gadījumā, jums būs diezgan daudz zemes no tās jāizved un tad akal jauna jāieved iekšā.
Raksts tapis sadarbībā ar www.mexin.lv