Vai hiacinte no podiņa augs dobē? Soli pa solim, ko darīt, kad tā noziedējusi

FOTO: Shutterstock.com
Hiacintes ir salīdzinoši prasīgas.
Līdzīgi citām sīpolpuķēm, arī hiacintēm pēc noziedēšanas nepieciešams miera periods, lai varētu uzkrāt spēkus jaunai ziedēšanai nākamajā pavasarī. Miera perioda laikā ieriesīsies arī jauni ziedpumpuri.
Pēc hiacintes noziedēšanas ar asām šķērēm vai, vēl labāk, ar nazi nogriez ziedus. Centies ziedkātus nogriezt pēc iespējas tuvāk sīpolam.
Tālāk ir divi rīcības varianti:
- atstāj sīpolu podiņā, ļauj tam mierīgi augt un laisti. Kad zeme ir pietiekami iesilusi, iestādi to dārzā;
- nogriez noziedējušajai hiacintei lakstus, izņem sīpolu no podiņa un rūpīgi notīri no tā visu zemi. Sīpolu uzglabā labi vēdināmā, sausā un siltā vietā līdz pat rudenim; vajadzīga apmēram +25 grādu temperatūra. Zemē sīpolu stādi septembra beigās. Šādu metodi parasti izmanto lielās stādu audzētāju firmas, kam ir speciāli pielāgotas telpas ar temperatūras un gaisa mitruma kontroles iespējām.
Kas jāzina par audzēšanu?
Vasarā hiacintēm nepieciešams pietiekami liels siltums, lai tās varētu ieriest jaunos ziedpumpurus, tāpēc vislabāk tās stādīt pie mājas sienas dienvidu pusē, kur saule kārtīgi izkarsē augsni. Ja šādas iespējas nav, tad katru pavasari pēc ziedēšanas hiacintes nāksies izrakt un līdz rudenim uzglabāt siltā telpā.
Hiacintes ir salīdzinoši prasīgas, tām nepatīk pārlieku mitra un skāba augsne. Stādi hiacintes apmēram divu sīpolu dziļumā. Lai tās labāk augtu, ieber dobē pāris centimetru biezu rupjas grants kārtu.
Vēl citus dažādus 99 padomus lasi jaunākajā “100 labi padomi” žurnālā. Nopērkams lielākajās preses tirdzniecības vietās un www.zurnali.lv.
