Var pamatīgi "iekrist": PTAC brīdina par diviem internetveikaliem

Eiropas patērētāju informēšanas centrs (ECC Latvia) un Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) turpina saņemt sūdzības par internetveikalu modajurmala.lv un patērētājus brīdina par līdzīga veida mājaslapu modariga.lv
Pašlaik viena no vietnēm nedarbojas, taču PTAC un ECC Latvia redzeslokā nonākusi vēl viena.

FOTO: Shutterstock.com

Pašlaik viena no vietnēm nedarbojas, taču PTAC un ECC Latvia redzeslokā nonākusi vēl viena.

No 2025. gada 3. marta līdz 2025. gada 8. aprīlim ECC Latvia saņemtas 103 Latvijas patērētāju sūdzības un konsultāciju pieprasījumi saistībā ar Lietuvas komersanta “MB Vilvid LT” internetveikalu www.modajurmala.lv. 

 

Pašlaik šī mājaslapa nedarbojas, taču PTAC un ECC Latvia redzeslokā nonākusi vēl viena, jaunizveidota internetveikala vietne www.modariga.lv, kuras struktūra un dizains ir ļoti līdzīgs kā iepriekšminētajai vietnei, tādēļ patērētāji aicināti izvērtēt riskus, iepērkoties arī tajā.  


Saistībā ar vietni www.modajurmala.lv pretenzijas galvenokārt ir par pasūtītu apģērbu, kas neatbilst preces aprakstam, kā arī patērētājam maldinošas informācijas sniegšanu, piemēram, radot iespaidu, ka patērētājs iegādājas Jūrmalas izcelsmes apģērbu, taču saņem zemas kvalitātes preci no Ķīnas. 

 

Papildu patērētāji bieži konstatē, ka atsūtītais apģērbs ir nepareiza izmēra, dizaina vai krāsas. 


Uz izteiktajām pretenzijām klienti saņem vienādas atbildes – preci nevar apmainīt un atmaksāt naudu, jo iepakojums ir jau atvērts. 

Reklāma
Reklāma

 

Iesaistoties ECC Latvia un Eiropas Patērētāju centram, Lietuvā lielākā daļa sūdzību atrisinātas.
 

Uzmanību!

PTAC un ECC Latvia redzeslokā nonākusi arī jaunizveidotā internetveikala vietne www.modariga.lv. Šobrīd PTAC izmeklē abu tīmekļvietņu izcelsmi un saistību, taču, ņemot vērā, ka šo to dizains ir ļoti līdzīgs, vietnē vispār nav norādīts uzņēmums – juridiska persona, kas tirgo preces, PTAC saredz augstus riskus patērētājiem.


PTAC atgādina – iepērkoties mazpazīstamos internetveikalos, esiet uzmanīgi, apzinieties riskus, mācieties pamanīt aizdomīgus piedāvājumus:

  • Pievērsiet uzmanību informācijai par pārdevēju – uzņēmuma nosaukumam, adresei, reģistrācijas datiem, kontaktinformācijai.
  • Iepazīstieties ar atsauksmēm par uzņēmumu citos informācijas avotos.
  • Izmantojiet tikai drošus apmaksas veidus, piemēram, maksājiet ar norēķinu karti vai kredītkarti.

Saistītie raksti