Padomi, kam pievērst uzmanību, izvēloties mājokļa apdrošināšanu

Ikviens no mums ir pazīstams ar sajūtu, kad dienas laikā nepamet doma – vai esam atvienojuši gludekli no elektrības, aizvēruši logus un aizslēguši durvis? Šaubas par situāciju mājās rada pārdzīvojumus, jo sekas neuzmanīgai rīcībai pret mājokļa drošību ir nepatīkamas un ļoti dārgas. Mājokļa apdrošināšana ir labs risinājums, tomēr vērts papētīt dažādus apsdrošināšanas nosacījumus.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Gjensidige Latvija eksperti piedāvā padomus, ko ņemt vērā, lai padarītu mājokli drošāku un iegūtu sirdsmieru, atrodoties ārpus mājas – darbā, ciemojoties vai dodoties ceļojumos. 

 

 

  • Zādzības

Gjensidige Latvija 2017. gadā veiktās aptaujas dati liecina, ka iedzīvotāji visvairāk satraucas par sava mājokļa drošību pret zādzībām. Lai no tām izvairītos, ieteicams durvīm un logiem izvēlēties drošas, kvalitatīvas slēdzenes, kā arī papildu drošības elementus – logu plēves. Ieteicams uzstādīt signalizāciju, kas tiktu iedarbināta ik reizi, kad tiek atstāts mājoklis, bet lielāku īpašumu gadījumā – arī naktī, kamēr saimnieki devušies pie miera. Populāras un ērti lietojamas kļūst arī iekārtas, kuras ir iespējams uzstādīt pašrocīgi un tiešsaistē sekot līdzi situācijai mājas. Sīkums, bet arī informatīvas zīmes pie ēkas logiem un durvīm, kas norāda, ka māja vai dzīvoklis tiek apsargāts, bieži vien attur zagļus no tālākas rīcības.  

 

Populāras un ērti lietojamas kļūst arī iekārtas, kuras ir iespējams uzstādīt pašrocīgi un tiešsaistē sekot līdzi situācijai mājas. 

 

Ņem vērā! Iegādājoties īpašuma apdrošināšanu, prātīgi ir izvēlēties arī visas mantas apdrošināšanu, kas zādzību gadījumā atlīdzinās zaudējumus par nozagtajām mantām.  

 

  • Applūšana
Reklāma
Reklāma

Viens no biežāk sastopamajiem mājokļa drošības riskiem, kas gadās negaidīti, ir dzīvokļa applūšana. Tam par iemeslu var kalpot novecojis vai bojāts mājas vai dzīvokļa ūdensvads, kā arī apkures sistēma un laikapstākļi, piemēram, sals. Applūšanu ir svarīgi konstatēt pēc iespējas ātrāk, jo mitrums var nodarīt nopietnus bojājumus telpu apdarei un tajās esošajām mantām. Applūšana var arī izraisīt īssavienojumu gadījumā, ja ūdens nonācis rozetēs vai ieslēgtās elektroierīcēs. 

Ņem vērā! Dzīvojot daudzdzīvokļu ēkā un iegādājoties īpašuma apdrošināšanu, pārliecinies, ka segumā ir iekļauta arī civiltiesiskā atbildība, lai gadījumā, ja tiek nodarīts kaitējums kaimiņu īpašumam, zaudējumi nebūtu jāsedz no saviem līdzekļiem. 

 

Dzīvojot daudzdzīvokļu ēkā un iegādājoties īpašuma apdrošināšanu, pārliecinies, ka segumā ir iekļauta arī civiltiesiskā atbildība, lai gadījumā, ja tiek nodarīts kaitējums kaimiņu īpašumam, zaudējumi nebūtu jāsedz no saviem līdzekļiem. 

 

  • Ugunsdrošība

Ugunsnelaime ir viens no postošākajiem mājokļa drošības riskiem, pret kuru ir jāattiecas ar lielu atbildību. Ugunsnelaime var notikt dažādu iemeslu dēļ – visbiežāk no tiešas uguns izplatības vai bojājumiem elektroinstalācijās. Svarīgi vienmēr, dodoties ārpus mājas, pārbaudīt, vai ir izslēgtas visas elektroierīces – gludekļi, elektriskās plītis, matu taisnotāji un nav atstāta atklāta uguns – sveces, gāzes plīts, smaržīgie kociņi, cigaretes un citi ugunsgrēku izraisoši priekšmeti. Ja tomēr nelaime piezagusies, tad svarīgi par to uzzināt laikus – nepieciešams uzstādīt dūmu detektoru, kas aktivizācijas gadījumā informēs apsardzes firmu vai mājas saimnieku par piedūmojumu un ļaus nekavējoties rīkoties. 

Ņem vērā! Ieteicams iegādāties visu risku polisi ar iekļautu tehnisko palīdzību, kas palīdzēs gadījumos, ja būs salūzusi slēdzene vai aizcirtušās durvis, notikusi avārija ūdensvada, kanalizācijas vai apkures sistēmā. Tāpat meistars palīdzēs, ja būs izsists logs, noticis bojājums elektroinstalācijā vai ēkai radīti dabas izraisīti postījumi un citas nepatīkamas sadzīviskas situācijas. 

 

LASI ARĪPieredzē balstīti padomi – kas jāņem vērā, iegādājoties mājokli