Dažas viltībiņas, kā ātri izžāvēt veļu, neizmantojot žāvētāju
Portāls “Express” apkopojis vienkāršus veidus, kā izžāvēt drēbes maksimāli ātri, bez žāvētāja izmantošanas:
1. Vēdini telpas
Pretēji izplatītajam viedoklim, nevajadzētu censties noturēt siltumu savās mājās, cieši aizverot logus un durvis. Ja telpā ir mitras drēbes, tās mitrina kopējo gaisu telpā un padara gandrīz neiespējamu veļas savlaicīgu izžūšanu. Turklāt var veicināt mitru pelējuma veidošanos. Tā vietā atveriet logus (tikai nedaudz) un ļaujiet āra gaisam ieplūst istabā. Tas ļaus izplūst mitrumam un drēbes ātrāk kļūs sausas.
2. Mazāk ir vairāk
Veļas mazgāšana var būt ļoti apgrūtinoša, tāpēc ir kārdinoši iebāzt veļas automātā pēc iespējas vairāk drēbes, lai atvieglotu darbu. Tomēr pārāk liela veļas mašīnas piepildīšana ir viens no iemesliem, kāpēc apģērbu žāvēšana var aizņemt ilgu laiku. Veļas mazgājamā mašīna ir veidota tā, lai no veļas izspiestu daļu ūdens, tāpēc, ja tajā nav vietas, kur apģērbam kustēties, mitrums paliek veļā. Mēģiniet ierobežot veļas daudzumu, ko ievietojat veļas mašīnā. Pirmais solis – šķirojiet apģērbu pēc krāsām.
3. Izņemiet drēbes no veļas mašīnas uzreiz, kā tā beigusi darbu
Apģērba aizmiršana veļas mašīnā uz vairākām stundām var rezultēties ar nepatīkamu smaku. Ja slapjās drēbes atrodas vienā kaudzē, tās nekad neizžūs. Izkar veļu uzreiz, tā ietaupīsi žāvēšanas procesā tik dārgo laiku.
4. Izmanto statīvu vai mitruma nosūcēju
Veļas žāvēšanai telpās izdomāti dažādi speciāli saliekami, daudzfunkcionāli, lielāku un mazāku izmēru statīvi, uz balkona margām vai vannas istabas durvīm uzkarināmi savāžamie plauktveida žāvētāji, izvelkami auklu žāvētāji un tamlīdzīgi stacionāras vai pārvietojamas ierīces. Ja veļu allaž žāvē konstanti vienā telpas vietā, ieteicams izmantot elektrisko gaisa mitruma uzsūcēju jeb savācēju, citādi mitrums ievelkas sienās, veicinot eroziju.