Ko mums nesīs Zaļās koka čūskas gads? Austrumu kalendārs iezīmē lielas pārmaiņas
Ķīniešu astroloģijā ir 12 zodiaka dzīvnieki, un katram no tiem piemīt unikālas īpašības. Katru gadu dzīvnieks tiek saistīts ar vienu no pieciem elementiem - metālu, koku, ūdeni, uguni un zemi. Elementi viens otru papildina, taču tiek uzskatīts, ka tieši šī pastāvīgā mijiedarbība veicina harmoniju, līdzsvaru un kārtību dabas pasaulē. Zodiaka elementu unikālās īpašības bieži tiek izmantotas, lai raksturotu attiecīgajā gadā dzimušo cilvēku personības iezīmes.
Čūska (mitoloģijā, reliģijā un sakrālajā mākslā) ir viens no vissenākajiem un nozīmīgākajiem simboliem. Nekristīgajā kultūrā čūska simbolizē dzīvības spēku, auglību, svētumu, sievieti/māti, gudrību, bet jūdu-kristiešu tradīcijā čūska tiek demonizēta, tā ir saistīta ar grēku, velnu, visu ļauno un nāvi. Ķīniešu kultūrā tā simbolizē gudrību un veiklību. Koks simbolizē izaugsmi, elastību un iecietību. Tajā pašā laikā tas arī baro uguns stihiju, kas simbolizē vitalitāti un pārmaiņas.
Ja kaut ko liecina vēsture, tad nākamais gads būs dinamisku pārmaiņu laiks - līdzīgi kā tas, ko pasaule piedzīvoja iepriekšējā Koka čūskas gadā – 1965. gadā.
Šis gads [1965.] bija izšķirošs un nozīmīgs daudzos aspektos. ASV tika pieņemts Balsstiesību likums. Šī nozīmīgā tiesību akta mērķis bija pārvarēt juridiskos šķēršļus, kas liedza melnādaino kopienai izmantot savas balsstiesības. Pirmo reizi katoļu baznīcā misi latīņu valodas vietā noturēja vietējās valodās, un padomju kosmonauts Aleksejs Ļeonovs kļuva par pirmo cilvēku, kas izgāja atklātā kosmosā. Tāpat 1965. gadā Singapūra atdalījās no Malaizijas un kļuva par neatkarīgu un suverēnu valsti.
Pēc Mēness kalendāra 2025. gads sāksies 29. janvārī un būs “dubultā pavasara” gads, kad pavasara sākums vienā Ķīnas Mēness kalendāra gadā iestājas divreiz, 2025. gada 3. februārī, kas ir Lunārā [Ķīnas] Jaunā gada sestā diena, bet otrais iekrīt 2026. gada 4. februārī, vairāk nekā nedēļu pirms Čūskas gada beigām 2026. gada 16. februārī.
Ķīniešu tradīcijās pavasaris simbolizē jaunu dzīvi un jaunu sākumu. Ja gadā ir divi pavasari, tiek uzskatīts, ka tas pastiprina svētību un veiksmi, padarot to īpaši labvēlīgu tādiem svarīgiem lēmumiem kā laulības.
Ķīniešu zodiaks atbilst 12 gadu ciklam, un katram gadam ir piešķirts viens no divpadsmit dzīvniekiem: žurka, vērsis, tīģeris, trusis, pūķis, čūska, zirgs, kaza, pērtiķis, gailis, suns un cūka. Interesanti, ka čūskas gadu dažkārt dēvē par “mazā pūķa” gadu, jo saskaņā ar tradicionālo ķīniešu ticējumu mītiskais pūķis esot veidots pēc čūskas parauga.
Čūskas gadā dzimušo raksturojums
Čūska ir aukstasinīgs dzīvnieks. Tās izskats ar šaudošo mēli un čūskveida kustībām bieži vien cilvēkiem rada sliktu iespaidu. Cilvēki domā, ka čūska nav tieša, ir negodīga un viltīga. Runā, ka čūska nokritusi no debesīm, gāžot pūķi no troņa. Ķīnā to sauc par “mazo pūķi”, un to uzskata par ļoti kautrīgu. Čūskām patīk slēpties zālē vai caurumos.
Zodiaka čūska pieder Uguns grupai un ir saistīta ar sauli. Tāpēc Zodiaka čūskai piemīt saules īpašības, piemēram, tā ir pārgalvīga, nesavtīga, sirsnīga, ambicioza, taisnīga un tālredzīga.
Čūska ir gudrības simbols. Tās ir pieklājīgas, inteliģentas un izsmalcinātas. Zodiaka čūskas ir praktiski vizionāri. Viņi var būt labi vadītāji un lieliski domātāji. Čūskas ir pazīstamas arī ar savu mierīgo uzvedību un spēju saglabāt savaldību spiediena apstākļos. Tās var būt ļoti pārliecinošas un prot pieņemt lēmumus. Tomēr cilvēki, kas dzimuši čūskas gadā, var būt arī noslēpumaini un mazliet aizdomīgi pret citiem. Čūskas augstu vērtē eleganci, un tās bieži vien piesaista skaistas lietas.
Avots:
Mynews
Chinesefortunecalendar
Wikipedia