5 padomi, kā rūpēties par bērna veselību aukstā laikā

Kamēr pieaugušie tikai novērtē gadalaiku maiņas skaistumu, mazie ķipari to izdzīvo, nereti piemirstot par savu pašsajūtu, kad pirmais spelgonis dzeļ degungalā. Bernsklepo.lv pēc konsultēšanās ar ārstiem-pulmonologiem vecākiem sniedz padomus, kā aukstumā un salā rūpēties par bērnu – kā bērnu ģērbt, kādā temperatūrā drīkst ārā spēlēties, kā pasargāt no saslimšanas ar vīrusiem.

Ejot kopā ar bērnu laukā, mazais ir jāsaģērbj silti, bet ne pārāk cieši, lai varētu brīvi kustēties. Vēlams mazo ģērbt vairākās drēbju kārtās.

FOTO: Shutterstock.com

Ejot kopā ar bērnu laukā, mazais ir jāsaģērbj silti, bet ne pārāk cieši, lai varētu brīvi kustēties. Vēlams mazo ģērbt vairākās drēbju kārtās.

1. Ejot ar bērnu ārā, ir jānovērtē, cik ass ir vējš, jo tā ietekmē ķermenim būs aukstāk nekā rāda termometra stabiņš. Noteikti vajadzētu vilkt cepuri, kas nevar „aizmukt” un pasargā austiņas, kā arī aplikt šalli, kas sargā gan kaklu, gan krūtiņas.

2. Temperatūrai sasniedzot -10°C, rotaļāties laukā vairs nevajadzētu – vismaz ne ilgstoši. Lai kāda arī būtu gaisa temperatūra ārā, jāseko līdzi, vai bērna drēbes nekļūst mitras, cik siltas ir bērna rociņas un vai bērns nedreb un nesalst. Lielākā uzmanība jāpievērš kājām, rokām, sejai un kaklam.

3. Ejot kopā ar bērnu laukā, mazais ir jāsaģērbj silti, bet ne pārāk cieši, lai varētu brīvi kustēties. Vēlams mazo ģērbt vairākās drēbju kārtās. Noteikti nevajadzētu bērna mutei un degunam likt priekšā šalli, jo tādā veidā tā paliek mitra. Tas noved pie mitra gaisa ieelpošanas, kas bērna elpceļus kairina daudz vairāk nekā vēss un sauss gaiss. Īpaša uzmanība jāpievērš arī apaviem. Vislabāk ir iegādāties tāda izmēra apavus, kuros vēl paliek vieta siltai zeķei, zābaciņi nedrīkst būt apspīlēti. Saspiestas pēdas nozīmē pasliktinātu asinsriti, kas noved pie pastiprinātas salšanas.

4. Vīrusu sezonā obligāti regulāri ir jāmazgā rokas (gan pieaugušajiem, gan bērniem). Lai šo procesu bērnam padarītu pēc iespējas patīkamāku un aizraujošāku, var izmantot dažādu krāsu un smaržu ziepes – der tikai šķidrās roku ziepes ar dozatoru. Rokas jāslauka vienreizējos papīra dvieļos vai auduma dvieļos, kuri tiek bieži mainīti un mazgāti augstās temperatūrās. Tajās reizēs un vietās, kur nav iespējams rokas nomazgāt (piemēram, mašīnā), jālieto mitrās salvetes vai roku dezinfekcijas šķidrums.

5. Viens no vislabākajiem paņēmieniem, kā nesaslimt, ir izvairīties no saskarsmes ar tiem, kas slimo. Slimošanu periodā ar bērnu labāk nedoties uz lielveikalu vai tirdzniecības centru, jo tās ir vietas, kur pastāv ļoti liela iespēja „saķert” kādu vīrusu. Un noteikti jāatceras – jo paši pieaugušie būs apzinīgāki un slimības laikā ārstēsies, nevis dosies uz darbu, iepirkties vai ciemos, jo veselāki būs mūsu bērni!

SKATIES ARĪ VIDEO PADOMU: Cik silti aukstā laikā ģērbt zīdainīti?

Reklāma
Reklāma