Kā rīkoties, ja regulāri pampst potītes?
Tūska varētu būt arī infekcijas, piemēram, rozes, izpausme. Kājas var piepampt pēc gara lidojuma vai traumas, kad veidojas lieli asinsizplūdumi. Arī daži medikamenti izraisa tūskas veidošanos. Kāju tūsku var veicināt sēdošs vai ilgstoši stāvošs darbs, mazkustīgs dzīvesveids, neērti apavi. Karstā laikā vai siltā telpā kāju tūska var pastiprināties, jo siltumā vēnu sieniņas paplašinās.
Ja regulāri pietūkst potītes, ieteicams apmeklēt ārstu, lai veiktu izmeklējumus un noteiktu iemeslu.
Piemēram, hroniskas venozas mazspējas diagnostikā vislabākā metode ir doplerogrāfija, kas ļauj izvērtēt gan dziļās, gan virspusējās vēnas, izmeklējuma laikā var noteikt arī hematomu vai cistu esamību.
Lai tūsku mazinātu, ieteicamas fiziskās aktivitātes:
- pastaigas,
- braukšana ar velosipēdu,
- peldēšana un staigāšana pa ūdeni.
Var lietot kompresijas zeķes, kas nodrošina vieglu līdz ļoti spēcīgu kompresiju. Katram tās jāpiemēro individuāli, jo ne visi, kam ir kāju tūska, drīkst valkāt kompresijas zeķes, tāpēc pirms to iegādes svarīgi konsultēties ar ārstu. Ja mēdz būt tūska, noteikti vajadzētu samazināt sāls daudzumu uzturā.
Limfodrenāža un endosfēras procedūras uzlabo asinsriti un mazina tūsku, bet šīs procedūras nedrīkst veikt cilvēki, kam ir tromboze un kāda infekcija.