Kā saprast, ka bērns slimojot dzer pietiekami daudz ūdens? Apskati viņa čuras!

Šķidruma trūkums slimības laikā ir ārkārtīgi bīstams, ievērojami palielinot komplikāciju risku. Īpaši pie biežākajām bērnu slimībām, tostarp vīrusu infekcijām un zarnu infekcijām. Cik daudz šķidruma nepieciešams bērnam?
Viena no aktuālākajām un svarīgākajām tēmām bērna aprūpē slimības laikā ir nodrošināšana ar pietiekamu šķidruma daudzumu.

FOTO: Shutterstock.com

Viena no aktuālākajām un svarīgākajām tēmām bērna aprūpē slimības laikā ir nodrošināšana ar pietiekamu šķidruma daudzumu.

Vecāki bieži zvana ārstam un jautā: "Mēs izdzērām divus litrus dienā – vai tas ir pietiekami? Vai dot daudz ūdens uzreiz vai mazās porcijās? Kā saprast, ka šķidruma ir pietiekami? Vai jāņem vērā telpas temperatūra un mitrums? Vai arī cik ļoti bērns svīst un cik bieži viņš iet uz tualeti?"

 

Atbilde ir vienkārša: visvieglāk ir novērtēt pietiekamu šķidruma daudzumu pēc urīna. Kā to izdarīt? 

 

Ja urīns ir gaišs un bērns iet uz tualeti vismaz reizi 3–4 stundās, viss ir kārtībā, dehidratācijas nav. 

 

Ja urīns ir tumšs vai pagājušas vairāk nekā trīs stundas bez čurāšanas, tad jādzirdina vairāk. Savukārt ja pagājušas sešas stundas un bērns nav gājis čurāt, tad jāizsauc ātrā palīdzība. Visdrīzāk mazajam būs jādodas uz slimnīcu, jo viņam jau vajadzīga nevis dzirdināšana, bet intravenoza šķidruma ievadīšana ar sistēmu.

Reklāma
Reklāma

 

Ar ko dzirdināt bērnu

Pirmajā dzīves gadā bērns jādzirdina tikai ar ūdeni. Ja tas šķiet psiholoģiski grūti, pēc sešu mēnešu vecuma drīkst dot ogu vai ābolu kompotu, bet bez cukura. Visi dzērieni, kuros pievienots cukurs, pirmajos dzīves gados ir stingri aizliegti! 

 

Relatīvi drošs ir žāvētu augļu novārījums (piemēram, rozīnes, aprikozes), taču arī bez cukura!

 

Visi pārējie dzērieni – tēja, augu piena dzērieni – pirmajos dzīves gados bērnam nekādu labumu nesniedz.

Saistītie raksti