Praktiski padomi, kā izvairīties no rudens skumjām
Necīnies ar depresīvu noskaņojumu, jo tas ir tikai kā nelabvēlīgs ceļabiedrs uz brīdi sabiedriskajā transportā. Šķiries no tā apņēmīgi kā no apnikušas lietas.
Tas palīdz pret rudens skumjām:
- Lai nezaudētu interesi par dzīvi, mēģini izstiept dabiskās gaismas dienas garumu. Celies agrāk, lai redzētu pirmos saules starus.
- Nesēdi darbā visu dienu, iegrimusi datorā vai papīros, bet izmanto pusdienlaiku, lai ieelpotu svaigo rudens aromātu, pastaigājoties parkā.
- Ieslēdz spilgtu gaismu, kad esi mājās viena.
- Lai saglabātu mundrumu, apzināti centies naktī labi izgulēties. Rudenī tas ir īpaši aktuāli, tāpēc ej gulēt stundu agrāk nekā ierasts. Miegs līdz pusnaktij ir sevišķi vērtīgs, jo šajā laikā organismā izstrādājas labsajūtas hormoni.
- Pirms gulētiešanas labi izvēdini istabu un sarūpē sev siltu vannu/ dušu ar aromātiskām piedevām, kas atslābina ķermeni un prātu. Ja esi atgūlusies, bet miegs nenāk, izdzer glāzi silta piena vai tējas ar medu.
- Brīvdienās atļaujies pagulēt pusdienlaiku, tas liks acīm iemirdzēties labsajūtā.
- Depresija pēc savas dabas ir pasīva, tā necieš aktīvas kustības, tāpēc no tās visvieglāk ir šķirties ar fiziskajām aktivitātēm. Tas var notikt sporta zālē, baseinā, deju klubā, skrienot pa parku vai braucot ar velosipēdu.
- Atrodi sev jaunu radošu nodarbošanos – sāc gleznot, adīt, apgūsti kādu svešvalodu u. c.
- Brīvdienās nesēdi mājās. Piepildi tās ar notikumiem un rūpēm. Ja laiks ir auksts, dodies uz kino vai koncertu, ja silts – pastaigā uz mežu, izbraukumā ar divriteni. Dabā pavadītais laiks un jauni iespaidi liek aizmirst problēmas.