Aromterapijas padomi saaukstēšanās simptomu mazināšanai

Rietumu pasaulē par aromterapiju kā vienu no ājurvēdas metodēm interesējas arvien vairāk cilvēku, jo tā piedāvā dabiskas ārstēšanas metodes. Ājurvēdas metodes palīdz atrast līdzsvaru starp ķermeni, prātu un garu, jo vairāku tūkstošu gadu laikā ir uzkrājusi ļoti plašas zināšanas.
Piparmētru ēteriskā eļļa enerģizē, stimulē un veicina koncentrēšanos.Tas ir viens no efektīvākajiem līdzekļiem pret galvassāpēm un sliktu dūšu.

FOTO: Publicitātes foto

Piparmētru ēteriskā eļļa enerģizē, stimulē un veicina koncentrēšanos.Tas ir viens no efektīvākajiem līdzekļiem pret galvassāpēm un sliktu dūšu.

Ājurvēdā jau izsenis tikušas izmantotas arī ēteriskās eļļas un aromātiskie augi, lai ārstētu dažādas veselības problēmas. Tādējādi aromterapija ir noderīga arī saaukstēšanās simptomu mazināšanai. Iepazīsimies ar atsevišķiem aromterapijas ieteikumiem:

  • Eikalipta ēteriskā eļļa pozitīvi iedarbojas uz respiratoro sistēmu: palīdz tekošam un aizliktam degunam, atvieglo elpošanu, klepu un stimulē imūnsistēmu. Eikalipta ēteriskajai eļļai ir izteikti antibakteriālas un pretvīrusu īpašības, tā brīnišķīgi attīra un mitrina gaisu iekštelpās, tādēļ ir ideālas aukstajā sezonā.
  • Tējas koka ēteriskajai eļļai piemīt antibakteriālas un pretvīrusu īpašības. Mūsdienās tējas koka ēteriskā eļļa ir plaši pazīstama, to izmanto zobārstniecībā, kosmētikā, parfimērijā un ķīmiskajā rūpniecībā. Tējas koka ēterisko eļļu izmanto, lai mazinātu saaukstešanās simptomus, kā arī kā spēcīgu antiseptiķi epidēmiju laikā, lai mājās attīrītu virsmas.
  • Piparmētru ēteriskā eļļa enerģizē, stimulē un veicina koncentrēšanos.Tas ir viens no efektīvākajiem līdzekļiem pret galvassāpēm un sliktu dūšu.
  • Citrona ēteriskā eļļa stiprina imūnsistēmu un lieliski noder gaisa atsvaidzināšanai telpās, jo attīra gaisu no vīrusiem un baktērijām. Līdzīgi kā citas citrusveidīgās eļļas, citrona eļļa tonizē, pamodina, uzlabo garastāvokli, stimulē smadzeņu aktivitāti un izkliedē nevajadzīgas, drūmas domas. Turklāt citrona eļļa labvēlīgi ietekmē imūnsistēmu un asins cirkulāciju. Pētījumi liecina, ka citrona eļļas lietošana veicina balto un sarkano asinsķermenīšu produkciju, tādēļ šī eļļa ir īpaši ieteicama cilvēkiem, kuriem ir anēmija un vāja imunitāte.
  • Priežu ēteriskā eļļa palīdz atvieglot elpošanu. Priedes ēteriskā eļļa attīra gaisu no vīrusiem un baktērijām, novērš nepatīkamas smakas, palīdz uzlabot respiratoro veselību.
     

Ēterisko eļļu lietošanas veidi

 

Ēterisko eļļu difuzors

Ieelpošana ir visizplatītākais, efektīvākais un drošākais ēterisko eļļu lietošanas veids. Aromterapijas difuzors ļauj saglabāt ēterisko eļļu terapeitiskās īpašības, jo darbojas pēc ultraskaņas principa: pārvērš ūdeni un eļļu pilienus par vēsu, aromātisku miglu, kura mitrina un aromatizē gaisu telpās. Jonos sašķeltās ēterisko eļļu molekulas attīra gaisu no baktērijām un vīrusiem.

 

Reklāma
Reklāma

Aromterapijas vanna

Ēteriskās eļļas mūs ietekmē ne tikai caur ožu, bet arī caur ādu. Mitri, silti ūdens tvaiki, kas piesātināti ar ēterisko eļļu molekulām, darbojas vienkārši maģiski! Aromterapijas vannas ir piemērotas visai ģimenei, pat pašiem mazākajiem – tikai jāizvēlas vecumam atbilstošas ēteriskās eļļas. Pirms pilinot izvēlēto ēterisko eļļu vannā, to pareizi jāatšķaida! Uzpiliniet nepieciešamo ēterisko eļļu pilienu skaitu tējkarotā augu eļļas (piemēram, mandeļu, kamēlijas, vīnogu kauliņu utt) vai sāls. Ielejiet vannā smaržīgo eļļas vai sāls maisījumu un izbaudiet vannu vismaz 10-15 minūtes, lai ēteriskās eļļas paspētu veikt savu terapeitisko darbu.


Eļļu maisījumi masāžām

Ēteriskās eļļas var izmantot, lai pagatavotu aromterapijas eļļu masāžai. Kā bāzes eļļu parasti izvēlas kādu no augu eļļām, piemēram, saldo mandeļu, vīnogu kauliņu vai jojobas eļļu. Recepte: 50ml augu eļļas pievienojiet 10 – 12 pilienus izvēlētās ēteriskās eļļas.


Aromterapijas izsmidzināšanas līdzeklim telpas atsvaidzināšanai un gaisa attīrīšanai

Ja jums mājās nav difiuzora, tad varat pagatavot paši savu izsmidzināšanas līdzekli. Recepte: tumšā stikla pudelītē pievienojiet 100ml ūdens un 50 pilienus izvēlētās ēteriskās eļļas, aizskrūvējiet korķīti un enerģiski sakratiet pudelīti, un izsmidziniet, kad nepieciešams. Katru reizi pirms izsmidzināšanas to kārtīgi sakratiet, jo ēteriskās eļļas nešķīst ūdenī.

Saistītie raksti