Uzmanību! Brīdinoši sapņi, kas vēsta par iespējamo slimību

Cilvēki ir ievērojuši saikni starp sapņiem un slimībām. Sapņi dažreiz vēsta par gaidāmajām slimībām netālā vai tālākā nākotnē. Organisms zemapziņas līmenī zina, ka slimība attīstās, un raida signālus apziņai, tostarp arī sapņu veidā. Cilvēkam guļot, smadzenes faktiski nesaņem informāciju no ārpuses, salīdzinot ar nomoda stāvokli, tāpēc tās var pievērst lielāku uzmanību signāliem no organisma iekšienes. Kādi sapņi būtu jāuztver kā brīdinājums, ka tev tuvojas kāda saslimšana?

Organisms zemapziņas līmenī zina, ka slimība attīstās, un raida signālus apziņai, tostarp arī sapņu veidā.

FOTO: Shutterstock.com

Organisms zemapziņas līmenī zina, ka slimība attīstās, un raida signālus apziņai, tostarp arī sapņu veidā.

 

Trauksmaina sapņa noskaņa un tā atkārtošanās

Jau Aristotelis iesaka pievērst uzmanību sapņiem, jo pēc tiem var noteikt iespējamo slimību. Romiešu ārsts Galēns apraksta gadījumu ar kādu savu pacientu, kurš sapnī redzējis, ka viņa kāja paliek cieta kā no akmens, un, tiešām, pēc kāda laika kāja tika paralizēta. Franču neiropatologs Lermits min līdzīgu gadījumu - pacienta sapnis, ka viņam kājā iekož čūska, izvēršas par čūlu uz kājas.

Par slimību brīdinošiem sapņiem vienmēr ir raksturīga trauksmaina sapņa noskaņa un tā atkārtošanās.

Piemēram, sapnis ar nāves baiļu noskaņu, no kura pēkšņi pamostas, var signalizēt par sirds slimībām jau tādā posmā, kad nekādu citu simptomu vēl nav. Tas ir raksturīgi, ka organisms jau raida trauksmes signālus, pirms parādās slimības klīniskie simptomi. Ja sapnis atkārtojas bieži, tad tas ir iemesls meklēt ārsta, speciālista palīdzību.

Katrai slimībai ir savs laiks, pirms kura notiek sapņošana.

Daudz slimību prognozējošu sapņu ir izpētījis Sanktpēterburgas medicīnas doktors Vasilijs Kasatkins. 30 gadu laikā viņš izpētīja 1410 pacientu 27 300 sapņus un konstatēja, ka tie tiešām daudzreiz brīdina par tuvojošos slimību. sapņu vizuālajos tēlos parasti ir skaidra norāde uz slimības dabu vai saslimušo orgānu. Katrai slimībai ir savs laiks, pirms kura notiek sapņošana. Angīnai tas notiek iepriekšējā vakarā, gastrītam - aptuveni mēnesi pirms, Botkina slimībai tā ir nedēļa, neirozēm - no nedēļas līdz dažiem mēnešiem, smadzeņu audzējiem - mēnesi vai vairāk par gadu, plaušu tuberkulozei - divi mēneši, hipertoniskajai slimībai - divi vai trīs mēneši.

Sapņa raksturu ietekmē cilvēka individuālās īpašības, nodarbošanās veids, nervu sistēmas tips. 

Piemēri - ko redzi sapnī un par kādu saslimšanu tas liecina

Saaukstēšanās - peldēšanās duļķainā ūdenī, aukstā ūdenī, auksta duša, galva un deguns var būt palielināti nekā ir patiesībā.

Gremošanas sistēma - bojāti produkti, jēla gaļa, zobu izkrišana.

Gastrīts - tualetes, ekskrementi, netīrumi.

Sirds - spēcīgi izteiktas bailes, kas paliek pēc pamošanās, ievainojumi sirds rajonā, kreisās ķermeņa puses saspiešana, apbērts ar zemi, vajāšanas.

Reklāma
Reklāma

Hipertonija - saraustīti sapņi, katastrofas, sagruvušas mājas, krišana bedrē, bieži sapņos ir svilpjošas, nepatīkamas skaņas.

Hipotonija (pazemināts asinsvadu un muskuļu tonuss) - bāli, pārtrūkstoši sapņi, nevar pakustēties, pacelt priekšmetus, pārpeldēt upi, asins zaudēšana. Noskaņa - vienaldzība un apātija.

Nervu sistēma - neveiksmes mācībās, karš, kautiņš, ugunsgrēks, vilciena nokavēšana.

Neirastēnija - nokļūt slēgtas iestādes teritorijā, nepazīstama pilsēta. nevar izkļūt no strupceļa, meža, istabu galerijas. pazīstama vieta pēkšņi mainās, kļūst dīvaina un nesaprotama. Tumsa, monstri, paša bēres. Bērnu istaba. nevar pārvarēt šķēršļus, aizveras durvis deguna priekšā.

Plaušas - elpas trūkums, žņaugšana, slīkšana, spraukšanās cauri šaurām vietām. Ātri, drudžaini sapņi ar spilgtiem tēliem. Trauksme, bailes. 

Ādas slimības - kukaiņi, kas rāpo pa ķermeni.

Galva - šaura galvassega, neērts matu sakārtojums.

Asinsrites traucējumi - sapnis vienmēr saistīts ar to ķermeņa daļu, kurā ir traucēta asinsrite. Piemēram, kājām atbilst staigāšana pa dubļiem, ūdeni, sniegu, saplēstos apavos vai basām kājām.

Aknas - kautiņi, grieztas brūces, asinis, rūgta garša mutē.

Gripa un citas infekcijas slimības - redzēt sevi kailu, no malas, degt uguni, pērties pirtī, valkāt šauru apģērbu, dzert un nevarēt remdēt slāpes. Var redzēt arī konflikta situācijas.

Tāpat kā saslimstot, arī izveseļošanās rada savu sapņu veidus. Var redzēt spožu sauli, doties virzienā, brist pa tīru ūdeni, uzvara cīņā, plaukstoši ziedi, jautri bērni.

 

Avots: Elizabete Ozola "Sapņošanas garīgā prakse" (izd.Jumava).