Valsts policija izstrādājusi jaunu mobilās aplikācijas "Mana drošība" funkciju

Ņemot vērā pēdējā laika aktuālos gadījumus, kad cilvēki nomaldījušies mežos un nepazīstamā apkārtnē, Valsts policija ir izstrādājusi mobilās aplikācijas funkciju, kas būtiski atvieglos operatīvo dienestu darbu gan nomaldījušos cilvēku meklēšanā, gan ceļu satiksmes negadījuma vai noziedzīga nodarījuma  vietas operatīvā atrašanā. Jaunā funkcija izstrādāta, lai persona varētu operatīvajiem dienestiem nosūtīt savas koordinātas situācijās, kad viņš  nespēj sniegt skaidras norādes par to, kur atrodas.

Aplikācijā atrodama arī noderīga informācija par rīcību pēc ceļu satiksmes negadījuma, tajā tiks ievietotas arī pašas nozīmīgākās aktualitātes.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Aplikācijā atrodama arī noderīga informācija par rīcību pēc ceļu satiksmes negadījuma, tajā tiks ievietotas arī pašas nozīmīgākās aktualitātes.

 

Precīzas atrašanās vietas koordinātas iespējams nosūtīt divos dažādos veidos:
1) Ieejot aplikācijas “Mana drošība” sadaļā “Ārkārtas zvani” un zvanot jebkuram glābšanas dienestam, koordinātas nosūtīsies automātiski; 
2) Ieejot aplikācijas “Mana drošība” sadaļā “Ārkārtas zvani” un nospiežot pogu “Nosūtīt manas koordinātas glābšanas dienestam”. Šajā situācijā glābšanas dienests saņem nosūtītāja koordinātas. Šī poga domātā situācijām, kad persona jau iepriekš ir sazinājusies ar glābšanas dienestu, ir kustībā un tai nepieciešams vairākkārt operatīvi ziņot dispečeram par atrašanās vietu.


Jāatgādina, ka gadījumā, ja persona nonākusi nelaimē, nepietiks tikai  nosūtīt īsziņu ar koordinātām. Ja nepieciešama palīdzība, personai jāveic arī zvans attiecīgajam glābšanas dienestam, savukārt koordinātas ir kā papildus rīks, lai atvieglotu dienestu darbu un palīdzība pie personas nokļūtu ātrāk.
Līdz šim izsaucēja atrašanās vieta tika noteikta pēc elektronisko sakaru komersantu sniegtajiem datiem, turpretim aplikācijas “Mana drošība” funkcija ļaus personas atrašanās vietu noteikt daudz precīzāk. Lai noteiktu precīzu atrašanās vietu viedtālrunī jābūt aktivizētai GPS funkcijai, ja persona pati to nebūs aktivizējusi, aplikācija par to atgādinās.


Aplikācijas jaunā funkcija tika izmēģināta arī Valsts līmeņa civilās aizsardzības mācību STORMEX 2016 laikā, kur lauku apvidū pazudis cilvēks tika atrasts ar precizitāti 9 metri.


Aplikāciju “Mana drošība” ar tās jauno funkciju savā viedtālrunī iespējams lejupielādēt Google Play un Apple Store veikalos.

Reklāma
Reklāma


Valsts policija jau informējusi, ka  līdz ar koordinātu nosūtīšanas iespēju, mobilā aplikācija „Mana drošība” ietver sevi vairākas  funkcijas, kas var būt noderīgas ikvienam iedzīvotājam. Ar tās palīdzību satiksmes dalībnieki var ātri un ērti informēt Valsts policiju gadījumos, ja tie kļuvuši par ceļu satiksmes negadījuma aculieciniekiem. Lai to izdarītu, aplikācijas lietotājam vispirms jāreģistrējas, norādot savu vārdu, uzvārdu, e-pastu un mobilā tālruņa numuru, lai nepieciešamības gadījumā likumsargi varētu ar aculiecinieku sazināties. Pēc tam aplikācija piedāvās divus variantus, kādā veidā ziņot par negadījumu. Pirmais – ja liecinieks vēl atrodas notikuma vietā. Otrais – ja liecinieks piesakās vēlāk. Abos gadījumos iesniedzamā informācija ir līdzīga, atšķiras vien notikuma vietas norādes iespējas.


Tomēr tas nav viss – aplikācijā atrodama arī noderīga informācija par rīcību pēc ceļu satiksmes negadījuma, tajā tiks ievietotas arī pašas nozīmīgākās aktualitātes. Tāpat, mobilās aplikācijas lietotāji varēs pārbaudīt savas zināšanas par dažādiem drošības jautājumiem izglītojošā erudīcijas testā.