Vai mājsēdes laikā nakts stundās drīkstēs pārvietoties ar taksometru
Dzīvesvietas atstāšana šajā laikā pieļaujama tikai īpaši neatliekamos gadījumos. Atstājot dzīvesvietu, līdzi jābūt pašapliecinājumam, kurā norāda personas datus, dzīvesvietas adresi, pārvietošanās iemeslu un pārvietošanās galamērķi. Ikvienam iedzīvotājam ir pienākums ņemt līdzi arī pasi vai ID karti.
Pārvietošanās ierobežojumi noteiktajās nakts stundās
neattieksies uz personām, kuras dodas uz darba vai dienesta vietu
vai no tās vai veic darba vai dienesta pienākumus. Tāpat šī prasība
neattieksies uz pārvietošanos, kas nepieciešama ārstniecības
pakalpojumu saņemšanai vai dzīvnieku veterinārmedicīniskajai
aprūpei, vai diennakts aptiekas apmeklējumam.
No plkst. 22.00 līdz plkst. 5.00 taksometru pakalpojumus vienatnē drīkst izmanto tikai, lai dotos uz darbu, ārstniecības iestādi, veterinārmedicīnas iestādi un atgrieztos mājās.
Šajās dienās tirdzniecības vietas, ēdināšanas pakalpojuma sniegšanas vietas un klātienes pakalpojumu sniedzēji darbu beidz ne vēlāk kā plkst.21, lai darbinieki laikus varētu nokļūt dzīvesvietā.
Savukārt degvielas uzpildes staciju darba laiks, avārijas un neatliekamu komunālo pakalpojumu sniegšanas laiks netiek ierobežots. Arī citi uzņēmumi var turpināt strādāt, nodrošinot darbības nepārtrauktību, tai skaitā nodrošinot darbu maiņās, arī naktīs.
Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas laiks netiek ierobežots, taču minētajos datumos no plkst. 22.00 līdz plkst. 5.00 taksometru pakalpojumus vienatnē drīkst izmanto tikai, lai dotos uz darbu, ārstniecības iestādi, veterinārmedicīnas iestādi un atgrieztos mājās. Taksometrā var atrasties tikai viens pasažieris (vai kopā ar aprūpējamu personu vai nepilngadīgajiem).
Pārvietošanās aizlieguma ievērošanas kontroli veiks Valsts policija. Par noteikumu vai citu ārkārtējās situācijas noteikumu pārkāpšanu paredzēts arī sods.