Austrumu slimnīcā mirst 30 gadus vecs vīrietis, kurš avarēja, reibumā braucot ar elektrisko skrejriteni
"Mums bija skumjš notikums, 30 gadus vecs vīrietis... vairāk par mēnesi cīnījāmies, lai uzlabotu viņa stāvokli. Bijis darba pasākumā, vēla nakts, un izlēma atgriezties mājās ar elektroskūteri. Krita. Bija iesaistīts alkohols... Sekas bija ļoti nopietnas. Galvaskausa lūzums un liels asinsizplūdums,” pastāsta RAKUS Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītāja pienākumu izpildītājs Kaspars Auslands.
Smagākos gadījumos skūteru braucējiem veic pat galvaskausa trepanāciju jeb atvēršanu.
Auslands piebilst, ka gadās letāli iznākumi, tas neesot bieži, bet gadoties, jo lielākoties skūteru braucēji nelieto galvas aizsargķiveres.
Traumatoloģe ortopēde Laura Andersone norādīja: "Katru dienu ir vismaz viens [pacients], bet tā – trīs, četri, desmit. Un īpaši piektdienas vakaros. Pa divi, pa trīs brauc. Un tie nav vienīgie, kas mūs satrauc. Ir pacienti, kurus ir nogāzuši elektroskūteru braucēji. Daļa apzvēr, ka vairs nekad nebrauks ar elektroskūteri, bet ir daļa, kas vaino ceļus un gājējus. Bet lielākajai daļa nav ne tiesību, ne zināšanu, kā braukt."
Ārste uzsvēra, ka daļa no jauniešiem pēc gadiem būs invalīdi tieši tāpēc, ka plauksta nekustēsies vai būs neciešamas sāpes.