“Laboratorium Zinātnes skola” piedāvā budžeta vietas skolēniem
Nodarbībās zinoši pasniedzēji ar eksperimentu un teorētiskās vielas palīdzību rada skolēniem interesi par zinātni un motivē viņus izzināt dabas un inženiertehniskās zinātnes. Skolas programma ir ilgtermiņa, lai skolēni, kuri atnāk 2. klasē, varētu mācīties tajā nepārtraukti līdz pat 12.klasei.
Nodarbības notiek gan klātienē Rīgā, gan tiešsaistē visā Latvijā visa mācību gada garumā reizi nedēļā. Vienas nodarbības ilgums - 1-1.5 stunda, tās notiek latviešu vai krievu valodā, nelielās grupās līdz 14 skolēniem.
“Laboratorium Zinātnes skolas” vadītājs Mārtiņš Gulbis uzskata, ka “Latvijā ir daudz gudru un apdāvinātu bērnu un jauniešu, kuru ģimenes nevar atļauties jebkādu maksas izglītību. Manuprāt, ir īpaši svarīgi dot iespēju šiem bērniem attīstīt savas prasmes un zināšanas, lai nākotnē viņi kļūtu par spējīgiem speciālistiem, kuri rada reālu pievienoto vērtību ne tikai Latvijas sabiedrībai, bet, iespējams, visai pasaulei!”
Viena budžeta vieta sedz viena skolēna apmācības “Laboratorium Zinātnes skolā” ķīmijā un fizikā vai elektronikā vienu mācību gadu (t.i., 30 praktiskās nodarbības 9 mēnešu laika periodā no 2022.g. septembra vidus līdz 2023.g. maija vidum).
Budžeta vietai var pieteikties jebkurš 5.-11. klases skolēns līdz 12. septembrim (ieskaitot), aizpildot pieteikuma anketu un nosūtot informāciju un/vai dokumentus par sekmēm skolā, sasniegumiem konkursos un olimpiādēs, kā arī paša skolēna motivācijas vēstuli un rekomendācijas no skolotājiem.
Visi iesniegtie pieteikumi tiek izskatīti konkursa kārtība, budžeta vietu ieguvēji tiks paziņoti līdz 19. septembrim, publicējot ieguvēju sarakstu “Laboratorium Zinātnes skolas” mājaslapā un Facebook lapā, kā arī sazinoties personīgi ar vietu ieguvēju vecākiem.
Gadījumā, ja skolēns bez attaisnojoša iemesla nebūs ieradies uz nodarbībām 3 reizes pēc kārtas, budžeta vieta tiek zaudēta un piešķirta citam kandidātam.
Pēdējos gados budžeta vietas “Laboratorium Zinātnes skolā” tika piešķirti 25 skolēniem no 5. līdz 11. klasei no visas Latvijas. Viņi visi aktīvi piedalījās un ieguva godalgas vietas dažādos konkursos un olimpiādēs dabaszinātņu un matematikas jomā, piemēram reģionālajās un novadu olimpiādēs, Atklātajā Rīgas elektronikas konkursā, televīzijas konkursā "Gudrs, vēl gudrāks", fizikas konkursa ”FIZMIX Eksperiments” un daudzos citos.