Kur noteikti šobrīd nevajag peldēties? Virkne oficiālo peldvietu, kur ūdens kvalitāte neatbilst prasībām

Daudzās oficiālajās peldvietās ūdens mikrobioloģiskā kvalitāte joprojām neatbilst prasībām un Veselība inspekcija precizē un papildina tajās noteiktos peldēšanās ierobežojumus.
Visu oficiālo peldvietu ūdens nākošā laboratoriskā pārbaude tiks veikta 26. un 27. augustā.

FOTO: Shutterstock.com

Visu oficiālo peldvietu ūdens nākošā laboratoriskā pārbaude tiks veikta 26. un 27. augustā.

Apkopojot līdz 5. augustam saņemtos laboratorijas peldvietu ūdens paraugu rezultātus, aizliegums peldēties noteikts Jūrmalas jūras peldvietās Asari un Melluži, Rīgas Daugavas peldvietās Rumbula un Ķīpsala, kā arī Siguldas peldvietā Gauja.

 

Mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ ieteikumu nepeldēties Inspekcija nosaka Jūrmalas jūras peldvietās Bulduri, Dubulti, Dzintari, Lielupe, Majori un Pumpuri, Salaspils pilsētas peldvietā Daugavā, kā arī Jelgavas Lielupes peldvietā “Lielupes labā krasta peldvieta” un Saldus ezera peldvietā.

 

Tā kā Jūrmalas un Jelgavas valstspilsētu pašvaldībās turpinās plūdu ūdens novadīšana no applūdušajām teritorijām, Inspekcija iesaka nepeldēties arī Jūrmalas jūras peldvietās Jaunķemeri, Vaivari un Kauguri, Jūrmalas Lielupes peldvietās Ezeru ielas peldvieta un Priedainē kā arī Jelgavas Lielupes peldvietā Pasta sala.

 

Savukārt Rāznas ezera peldvieta “Lipuški” joprojām ir slēgta, kamēr peldvietas zonā norisinās būvniecības darbi. Būvniecības objektā peldsezonas laikā peldēties ir aizliegts.

Pārējās 37 oficiālajās peldvietās peldēties ir atļauts. Šīs nedēļas laikā būs zināmi atkārtoti ņemto peldvietu ūdens paraugu mikrobioloģisko analīžu rezultāti, ko ņēmusi Inspekcija, vai plāno ņemt pašvaldības.

 

Veicot mikrobioloģiskās analīzes, laboratorijā tiek noteikti 2 mikrobioloģiskie rādītāji - zarnu nūjiņu (Escherichia coli jeb E.coli) un zarnu enterokoku koncentrācija ūdenī. Šie rādītāji kalpo par indikatoriem iespējamā fekālā ūdens piesārņojuma atklāšanai un var liecināt par slimību izraisošo patogēno baktēriju un vīrusu klātbūtni ūdenī. 

 

Reklāma
Reklāma

Savukārt vizuāli ūdens paraugu ņemšanas laikā tiek novērtēta ūdens krāsa, pievērsta īpaša uzmanība peldošiem atkritumiem un naftas produktiem ūdenī, kā arī zilaļģu savairošanās procesam.

Ja peldvietu ūdens paraugu analīžu rezultāti liecinās, ka ūdens atbilst prasībām, pie peldūdens kvalitātes rezultātiem tiks atzīmēts, ka peldēties ir atļauts.

Savukārt, ja peldūdens kvalitāte neatbildīs prasībām, Inspekcija noteiks peldēšanās ierobežojumus – ieteikumu nepeldēties vai aizliegumu peldēties. Attiecīgo informāciju peldvietas apsaimniekotājam jāizvieto konkrētās peldvietas informatīvajā stendā. 

 

Ieteikums nepeldēties ir jāievēro jutīgām iedzīvotāju grupām: maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām, kuru imūnā sistēma ir novājināta, bet aizliegums peldēties ir jāievēro visiem.

 

Iedzīvotāji var sekot oficiālo peldvietu ūdens paraugu kvalitātes aktuālajiem rezultātiem Veselības inspekcijas tīmekļvietnē sadaļā “Peldvietu ūdens kvalitāte”, kur atrodama arī Latvijas oficiālo peldvietu karte un informācija par peldvietu drošības aspektiem.

 

Kā zināms Inspekcijas speciālisti padziļinātu peldvietu ūdens kvalitāti oficiālajās peldvietās kā laboratoriski tā vizuāli peldsezonas laikā no 15. maija pārbauda reizi mēnesī līdz peldsezonas beigām 15. septembrī.

 

Visu oficiālo peldvietu ūdens nākošā laboratoriskā pārbaude tiks veikta 26. un 27. augustā.

Saistītie raksti