Vairāk nekā 350 bērni šovasar nonākuši slimnīcā pēc kritieniem no velosipēdiem
Kaut arī no šī gada pavasara aizsargķiveres lietošana, braucot ar velosipēdu bērniem līdz 16 gadu vecumam un, braucot ar elektroskrejriteni līdz 17 gadu vecumam, ir obligāta, tikai vienai trešdaļai no tiem, kas nokrituši no mobilitātes rīkiem, galvā ir bijusi ķivere, norādīja Snipe.
Ārste aicina pievienoties BKUS zibakcijai sociālajos medijos "Uzliec ķiveri! Sargā galvu un brauc droši!".
Pieaugušie, kas brauc ar velosipēdu vai skrejriteni kopā ar bērniem vai mazbērniem, tiek aicināti nofilmēt vai nofotogrāfēt brīdi, kad ķiveres tiek uzvilktas sev un bērniem pirms došanās ceļā.
Publicētajiem foto un video materiāliem aicināts pievienot mirkļabirku "#uzlieckiveri".
"Mums ir žēl, ka bērni joprojām gūst smagas galvas traumas, kuras, iespējams, būtu daudz vieglākas, ja, pārvietojoties ar mobilitātes rīkiem, vienmēr būtu galvā uzlikuši aizsargķiveri," sarūgtinājumu pauda Snipe.
Pagājušajā gadā BKUS iniciēja un piedalījās Ceļu satiksmes drošības direkcijas rīkotajā kampaņā "Priekšzīme - svarīgākā ceļazīme!" un rosināja atbildīgās iestādes noteikt stingrākus ierobežojumus, pārvietojoties ar elektroskrejriteņiem.
BKUS norāda, ka tikusi sadzirdēta, un satiksmes noteikumos veiktas būtiskas izmaiņas, taču diemžēl noteikumi bieži netiek ievēroti un traumu skaits, ko bērni gūst, piedaloties ceļu satiksmē, diemžēl nemazinās.