"Jums saņemts administratīvais sods!" Cēsiniece pazaudē 1900 eiro, atverot sms, ko it kā sūta CSDD

Šobrīd aktivizējušies krāpnieki, kuri sūta viltus īsziņas Ceļu satiksmes drošības direkcijas vārdā par it kā piemērotu sodu. Šīm īsziņām ir pievienotas krāpnieciskas saites, ko atverot, tiek prasīts autentificēties ar bankas datiem.
Nosūtīt viltus īsziņu CSDD vārdā, vislielākā summa izkrāpta kādai Cēsu iedzīvotājai.

FOTO: Shutterstock.com

Nosūtīt viltus īsziņu CSDD vārdā, vislielākā summa izkrāpta kādai Cēsu iedzīvotājai.

Pēdējās nedēļas laikā Valsts policijā saņemta informācija no vairākiem iedzīvotājiem, kad apkrāpti līdzīgā veidā. Ceļu satiksmes drošības direkcija jau brīdinājusi, ka nesūta iedzīvotājiem īsziņas. Likumsargi atgādina, ka krāpnieki var uzdoties par dažādu iestāžu un uzņēmumu pārstāvjiem.
 

Saņemot īsziņu, kurai pievienota saite, jābūt īpaši uzmanīgiem, un pirms veikt jebkādas darbības, tostarp vērt vaļā saiti un ievadīt vietnē bankas datus un citu sensitīvu informāciju, vienmēr jāpārliecinās, vai domēns pilnībā sakrīt ar iestādes oriģinālās lapas adresi!

Nosūtīt viltus īsziņu CSDD vārdā, vislielākā summa izkrāpta kādai Cēsu iedzīvotājai. Proti, šā gada 11. decembrī krāpnieki, uzdodoties par CSDD, atsūtīja viltus SMS par to, ka saņēmējai piemērots sods. Pēc tam, kad sieviete bija atvērusi krāpniecisko saiti un ievadījusi prasītos datus, bija zuduši bankas kontā uzkrātie 1900 eiro.
 

Savukārt 14. decembrī Rīgā saņemts iesniegums no vīrieša par izkrāptiem 240 eiro. Arī viņš bija saņēmis viltus īsziņu ar to, ka CSDD administratīvais sods ir nosūtīts piespiedu parāda piedziņai. Pašreizējā informācija liecina, ka vīrietis atvēris atsūtīto saiti, ievadījis bankas datus un apstiprinājis ar Smart-ID PIN 2, kā rezultātā no viņa bankas konta noņemta nauda. Līdzīgā veidā arī kādam vīrietim Liepājā izkrāpti 200 eiro.
 

Reklāma
Reklāma

Ceļu satiksmes drošības direkcija jau brīdinājusi, ka nesūta iedzīvotājiem īsziņas. Kā arī Valsts policija aicina iedzīvotājus, saņemot jebkāda veida īsziņas, pievērst uzmanību, vai pievienotā saite pilnībā atbilst konkrētās iestādes vai uzņēmuma adresei! Krāpnieki mēdz veidot saites, kas var atgādināt dažādu iestāžu vai uzņēmumu mājaslapu adreses, bet tās nav identiskas.
 

Likumsargi ļoti rūpīgi aicina pārbaudīt jebkuru saņemto informāciju, tostarp vienmēr pievērst uzmanību vietnes adresei pirms bankas datu ievadīšanas vai darījuma apstiprināšanas ar PIN kodiem!

Saistītie raksti