Kaimiņš izmētā izsmēķus un liek elpot cigarešu dūmus. Risinājums ir vienkāršs
Lasītāja raksta: “Izsmēķi tiek iemesti apakšējā stāva puķu kastēs, kas izvietotas uz balkona malas, kā arī nokrīt uz zemes. Ir rakstīts iesniegums mājas pārvaldniekam un ziņots policijai, taču kaitnieciskās darbības atkārtojas un aizrādījumi netiek ņemti vērā. Kā tādā situācijā būtu iespējams rīkoties, lai netiktu nodarīts posts manai un ģimenes veselībai un apkārtējai videi?”
Jurists Sandis Zellis skaidro, ka situācijā, kad tabakas dūmi vai smaka iekļūst daudzdzīvokļu nama dzīvokļos, ar juridiskās interpretācijas palīdzību būtu iespējams piemērot Tabakas izstrādājumu, tabakas aizstājējproduktu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likuma 10. panta otrās daļas 16. punktu, kas aizliedz smēķēšanu jebkurā publiskā vietā citas personas klātbūtnē, ja šī persona pret to iebilst.
Par attiecīgo rīcību var piemērot administratīvo sodu, tostarp atkārtoti. Līdz ar to par tādām situācijām jāinformē policija, kaut vai vairākas reizes pēc kārtas, ja cieņpilnas pārrunas ar konkrēto personu nepalīdz.
Savukārt Atkritumu apsaimniekošanas likuma 43. panta otrā daļa noteic, ka par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu atkritumu radītājam vai valdītājam – fiziskajai personai – no četrpadsmit līdz divsimt naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai – no piecdesmit līdz piecsimt sešdesmit naudas soda vienībām.
Arī minētā administratīvā pārkāpuma konstatēšana ir policijas kompetencē.
Avots: LVportals.lv