Pasteidzies, vēl 3 papildu budžeta vietas no “Laboratorium Zinātnes skola” sadarbībā ar “HansaMatrix” skolēniem elektronikas nodarbībām
Konkursa svarīgākie kritēriji ir skolēnu motivācija un sekmes, kā arī sasniegumi konkursos un olimpiādēs dabaszinātņu jomā. Prioritāte tiek dota skolēniem no maznodrošinātām vai trūcīgām ģimenēm. Budžeta vietas atbalsta elektronikas ražošanas uzņēmums “HansaMatrix”.
Nodarbībās zinoši pasniedzēji ar eksperimentu un teorētiskās vielas palīdzību rada skolēniem interesi par zinātni un motivē viņus izzināt dabas un inženiertehniskās zinātnes. Skolas programma ir ilgtermiņa, lai skolēni, kuri atnāk 2. klasē, varētu turpināt mācības tajā līdz pat 12. klasei.
Nodarbības notiek gan klātienē Rīgā, gan tiešsaistē visā Latvijā visa mācību gada garumā reizi nedēļā.
Elektronikas nodarbības notiek klātienē Rīgas centrā visa mācību gada garumā reizi nedēļā. Vienas nodarbības ilgums – 1 stunda, programma ir paredzēta 2 gadu apmācībām.
Elektronikas nodarbībās jaunieši apgūst elektronikas simbolu valodu, lodēšanu un vienkāršas elektriskās ķēdes, elektronikas komponentes un to pielietošanu, elektronisko ierīču uzbūvi un elektrisko ķēžu modelēšanu.
“Laboratorium Zinātnes skolas” vadītājs Mārtiņš Gulbis uzskata, ka “Latvijā ir daudz gudru un apdāvinātu bērnu un jauniešu, kuru ģimenes nevar atļauties jebkādu maksas izglītību. Manuprāt, ir īpaši svarīgi dot iespēju šiem bērniem attīstīt savas prasmes un zināšanas, lai nākotnē viņi kļūtu par spējīgiem speciālistiem, kuri rada reālu pievienoto vērtību ne tikai Latvijas sabiedrībai, bet, iespējams, visai pasaulei!”
"Mēs, HansaMatrix, uzskatām, ka jauniešu izglītības veicināšana STEM jomās ir būtiska Latvijas nākotnes izaugsmei. Tāpēc vēlamies palīdzēt šiem talantīgajiem skolēniem realizēt savu potenciālu. Mūsu mērķis ir motivēt jauniešus kļūt par nākamās paaudzes inženieriem, kuri nākotnē veicinās Latvijas konkurētspēju augsto tehnoloģiju nozarēs," papildina HansaMatrix komunikācijas vadītāja Līga Miķelsone.
Viena budžeta vieta sedz viena skolēna apmācības “Laboratorium Zinātnes skolā” elektronikā vienu mācību gadu – 30 praktiskās nodarbības 9 mēnešu laika periodā no 2025. gada janvāra līdz decembra beigām.
Budžeta vietai var pieteikties jebkurš 5.–9. klases skolēns līdz 17. janvārim (ieskaitot), aizpildot pieteikuma anketu un nosūtot informāciju un dokumentus par sekmēm skolā, sasniegumiem konkursos un olimpiādēs, kā arī paša skolēna motivācijas vēstuli un rekomendācijas no skolotājiem. Papildus būs jāizpilda praktiskais uzdevums, lai pārbaudītu skolēna esošās zināšanas un prasmes elektronikā.
Visi iesniegtie pieteikumi tiek izskatīti konkursa kārtībā, budžeta vietu ieguvēji tiks paziņoti 20. janvārī, publicējot ieguvēju sarakstu “Laboratorium Zinātnes skolas” mājaslapā un Facebook/Instagram lapā, kā arī sazinoties personīgi ar vietu ieguvēju vecākiem.
Gadījumā, ja skolēns bez attaisnojoša iemesla nebūs ieradies uz nodarbībām trīs reizes pēc kārtas, budžeta vieta tiek zaudēta un piešķirta citam kandidātam.
Pēdējos gados budžeta vietas “Laboratorium Zinātnes skolā” tika piešķirtas 59 skolēniem no 5. līdz 11. klasei no visas Latvijas. Viņi visi aktīvi piedalījās un ieguva godalgotas vietas dažādos konkursos un olimpiādēs dabaszinātņu un matematikas jomā, piemēram valsts, reģionālajās un novadu olimpiādēs, starptautiskajā matemātikas konkursā "Ķengurs", televīzijas konkursā "Gudrs, vēl gudrāks", Uzdevumi.lv rīkotajā konkursā “Paķīmiķo", matemātikas konkursā “Matemātiskais ķēriens” un daudzos citos.