Bērns ir dzimis agrāk vai vēlāk par ārsta noteikto laiku. "Vai tas ietekmē maternitātes pabalsta izmaksu?" jautā mamma
Sākoties grūtniecības un dzemdību atvaļinājumam, ārsts sievietei izsniedz divas darbnespējas lapas B, no kurām pirmo (par grūtniecības atvaļinājumu) noslēdz tūlīt, bet otro (par dzemdību atvaļinājumu) – pēc dzemdībām.
Maternitātes pabalsta pirmo daļu piešķir un izmaksā par 56 vai 70 grūtniecības atvaļinājuma dienām pirms bērna dzimšanas, savukārt pabalsta otro daļu piešķir un izmaksā par 56 vai 70 dzemdību atvaļinājuma dienām pēc bērna piedzimšanas.
Grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma ilgumu nosaka ārsts, ņemot vērā laiku, kad sieviete stājas ārsta uzskaitē, un to, vai dzemdībās bijuši sarežģījumi, izsniedzot attiecīgu darbnespējas lapu B.
Lielākais laika periods, par kuru var saņemt maternitātes pabalstu, ir 140 dienas.
Ja bērns piedzimis grūtniecības vai arī dzemdību atvaļinājuma laikā, tad sākotnēji noteiktais grūtniecības (pirmsdzemdību) atvaļinājuma periods nemainās un maternitātes pabalstu piešķir pēc tādiem pašiem noteikumiem kā vispārējā gadījumā, ja bērns ir dzimis ārsta norādītajā laikā.
Situācija, ja bērns ir dzimis agrāk vai vēlāk, nekā ārsts noteicis, neietekmē maternitātes pabalsta izmaksu un apmēru. Maternitātes pabalsta otra daļa par dzemdību periodu jāpieprasa un tā tiks piešķirta, tiklīdz ārsts izsniegs darbnespējas lapu B par dzemdību periodu.
Avots: LVportals.lv