Būs jauns veselības aprūpes modelis “Slimnīca mājās”. Uzzini, ko tas nozīmē un kam pienāksies

Veselības ministrija uzsāks jauna integrēta veselības aprūpes modeļa “Slimnīca mājās” aprobēšanu, kas sniegs iespēju noteiktu diagnožu pacientiem un pacientiem ar hroniskām saslimšanām saņemt personalizētu ārstēšanu un uzraudzību mājas apstākļos.
Plānots iesaistīt noteiktas pacientu grupas – galvenokārt pacientus ar tuberkulozi, HOPS, pneimonijas pacientus u.c.

FOTO: Shutterstock.com

Plānots iesaistīt noteiktas pacientu grupas – galvenokārt pacientus ar tuberkulozi, HOPS, pneimonijas pacientus u.c.

Šis modelis ļaus turpināt slimnīcā uzsākto stacionāro ārstēšanu mājās tiem pacientiem, kuriem nav nepieciešama nepārtraukta ārstu uzraudzība stacionārā. Vienlaikus pacientiem tiks nodrošināta veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāte un nepieciešamo speciālistu pieejamība.

 

Modeļa “Slimnīca mājās” ietvaros plānots samazināt hospitalizāciju skaitu un uzlabot slimnīcas gultu pieejamību tiem pacientiem, kuriem ir nepieciešama atrašanās slimnīcā, atslogot Neatliekamās medicīniskās palīdzības un uzņemšanas nodaļas, veicinot ātrāku palīdzības sniegšanu pacientiem smagākos gadījumos.


Modeļa “Slimnīca mājās” aprobēšanu īstenos Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, un tajā plānots iesaistīt ap 300 pacientiem. 

 

Paredzēts, ka:

Reklāma
Reklāma
  • tiks īstenota stabilu un noteiktu diagnožu pacientu ārstēšana mājas apstākļos (diagnozēm ar efektīvi izstrādātām ārstēšanas vadlīnijām), nodrošinot 24/7 virtuālo novērošanu, ārstēšanu un aprūpi,
  • pacientiem ar hroniskām saslimšanām tiks nodrošināta personalizēta ārstēšana un ārstniecības personu uzraudzība, novēršot atkārtotu hospitalizāciju un arī uzlabojot dzīves kvalitāti,
  • tiks atslogotas slimnīcu uzņemšanas nodaļas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, samazinot nepamatoto hospitalizācijas skaitu.

 

Organizējot modeļa “Slimnīca mājās” aprobēšanu, plānots iesaistīt noteiktas pacientu grupas – galvenokārt pacientus ar tuberkulozi, HOPS, pneimonijas pacientus u.c.. Vēlākā posmā pacientu grupas var tikt paplašinātas. 

 

Aprūpē iesaistīs ārstus un māsas, notiks pacientu atlases metožu izstrādāšana, pacientu vajadzību apzināšana, lai piemērotu tehnoloģiskos risinājumus, zvanu centra izveide un testēšana, aparatūras uzstādīšana, rīcību protokolu sagatavošana, personāla apmācības u.c. Dalība pilotprojektā tiks veikta tikai ar pacienta piekrišanu.

Saistītie raksti