Vai tavam bērnam garšo skolas pusdienas? Aicina vecākus pieteikt Latvijas skolas konkursam “Labākais skolu ēdinātājs Latvijā”
Vecāki aicināti skolas konkursā pieteikt no 3. līdz 28. februārim, lai pēc tam visbiežāk pieteiktajām skolām LDUSA varētu lūgt atsūtīt nedēļas ēdienkartes un foto, ko izvērtēs konkursa žūrija.
Uzvarētāusi noteiks sešās nominācijās: Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē, Latgalē, Rīgā un visā Latvijā kopumā.
Šogad arī LLKC pasniegs īpašu specbalvu tai pavāru komandai, kura maltīšu pagatavošanā izmanto pēc iespējas vairāk vietējas izcelsmes produktus.
Skolu iesniegtās ēdienkartes tiks vērtētas pēc vairākiem kritērijiem, tostarp, vai ēdieni ir daudzveidīgi, vai izmantots pēc iespējas vairāk vietējo un sezonālo produktu, cik daudz cukura un sāls izmantots ēdienos, kā arī, vai pavāri spēj radoši un interesanti pagatavot bērniem atbilstošus ēdienus.
“Šis ir jau trešais gads, kad LDUSA organizē konkursu “Labākais skolu ēdinātājs Latvijā”, kas nu jau kļuvis par tradīciju un izpelnījies ievērojamu vecāku interesi, kuri labprāt paslavē savu bērnu skolas par maltīšu kvalitāti,” saka LDUSA biedre, sertificēta uztura speciāliste un konkursa “Labākais skolu ēdinātājs Latvijā” projekta vadītāja Guna Bīlande, “ar konkursa palīdzību vēlamies izcelt labākos pavāru kolektīvus, motivējot viņus ik dienas pasniegt bērniem gardas un veselīgas maltītes.”
Konkursa žūrijas sastāvā iekļauti šādi profesionāļi: uztura speciālistes Guna Bīlande, Lizete Puga, Alīna Kirillova, Annija Niegliņa, Anastasija Sabadaševa, Olga Ļubļina un pārtikas tehnoloģe Dzintra Kokta.
- Konkursa rezultāti tiks paziņoti 2025. gada 26. martā.
- Pieteikt skolu konkursam iespējams aizpildot tiešsaistes anketu ŠEIT.
- Ar konkursa nolikumu ir iespējams iepazīties LDUSA mājaslapā.
Būs arī dāvanas, un kopvērtējuma pirmās vietas ieguvēji tiks apbalvoti ar ekskluzīvu atpūtu pieczvaigžņu viesnīcā “Baltic Beach Hotel & SPA”.
Pērn konkursā “Labākais skolu ēdinātājs Latvijā” uzvarēja Rīgas 34. vidusskola, savukārt 2022./2023. mācību gadā – Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskola.