"Tikpat svarīga ir arī materiālā stabilitāte!" Valsts prezidents norāda, kas uzlabojams demogrāfijas veicināšanai

Demogrāfijas tendences ir īpaši satraucošas un ir jāstrādā pie tādiem priekšlikumiem, kurus var īstenot pēc iespējas ātrāk un kuriem būtu lielāka ietekme, uzsvēra Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš Rīgas pilī tikās ar labklājības ministru Uldi Auguli.
Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča tikšanās ar labklājības ministru Uldi Auguli. 
(Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja).

FOTO: Flickr.com

Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča tikšanās ar labklājības ministru Uldi Auguli. (Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja).

Kā informē prezidenta padomnieks Mārtiņš Drēģeris, puses pārrunāja tuvākajā laikā veicamos prioritāros pasākumus demogrāfijas veicināšanai un Labklājības ministrijas 2025. gada prioritātes.

 

Rinkēvičs norādīja, ka drošība ir būtisks faktors ģimenes plānošanā, tomēr tikpat svarīga ir arī materiālā stabilitāte, veselības aprūpe bērniem un izglītības pieejamība, mājokļa jautājumi, darba devēju attieksme pret mazu bērnu vecākiem, kā arī citi faktori.

 

"Ņemot vērā aizsardzības jomas budžeta vajadzības, mums jābūt reālistiskiem attiecībā uz to, ko spēsim īstenot un papildus finansēt jau 2026. gadā, lai iedrošinātu pirmā bērna ienākšanu ģimenē un atbalstītu jau dzimušos bērnus un viņu vecākus," pēc tikšanās uzsvēra Valsts prezidents.

 

Par demogrāfijas jautājumiem diskusija turpināsies piektdien, 21. februārī, Rīgas pilī plašākā ekspertu lokā.

Reklāma
Reklāma

 

Kā vēstīts, Rinkēvičs janvāra sākumā akcentēja, ka Latvijas valdībai vajadzētu strādāt, lai sasniegtu trīs stratēģiskos mērķus – drošības stiprināšanu, uzlabojumus demogrāfijā un ekonomikā.

 

Valsts prezidenta ieskatā valdībai ir jāstrādā pie demogrāfiskā kritiena apturēšanas, jo ir lietas, kuras valdība var ietekmēt.

 

Pēc Rinkēviča paustā, tas attiecas, piemēram, uz finanšu atbalstu jaunajām ģimenēm, un lietām, kuras ietekmē dzimstību, bet nav tieši atkarīgas no pašreizējās valdības, piemēram, pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu demogrāfiskās bedres un kara ietekme.

Saistītie raksti