Cēsu klīnikā nosvinēta Bērnu slimību nodaļas atvēršana; FOTO

Ar svinīgu pasākumu pēc remontdarbiem nosvinēti Bērnu slimību nodaļas ar dienas stacionāru atvēršanas svētki. Līdz ar to ir noslēdzies būtisks attīstības posms, kas saistīts ar visa Cēsu klīnikas ārstniecības korpusa pārbūvi no pagrabstāva līdz jumtam, lai lieli un mazi pacienti varētu ārstēties mūsdienu medicīnas prasībām atbilstošā, drošā un mājīgā vidē.
Lai ārstniecības vidi izveidotu mājīgu un patīkamu, talkā nāca Pētera Rozenberga Cēsu mākslas skolas audzēkņi un pedagogi.

FOTO: Publicitātes foto

Lai ārstniecības vidi izveidotu mājīgu un patīkamu, talkā nāca Pētera Rozenberga Cēsu mākslas skolas audzēkņi un pedagogi.

Pasākumā līdz ar Cēsu klīnikas pārstāvjiem piedalījās Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, Nacionālā veselības dienesta Vidzemes nodaļas vadītāja Sigita Alhimoviča, arhitektu biroja “Nams” valdes priekšsēdētājs Māris Malahovskis, būvniecības uzņēmuma SIA “Woltec” valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Bimbirulis, Cēsu mākslas skolas pārstāvji, kā arī citi remontdarbos un pārbūvē iesaistītie sadarbības partneri. 

 

Īpašs notikums bija labas gribas sadarbības memoranda prezentēšana, ar kuru Cēsu Rotari klubs kļuva par Bērnu veselības centra patronu.


“Līdz ar Bērnu veselības centra rehabilitācijas dienas stacionāra telpām, kas tika pārbūvētas pagājušajā gadā, un bērnu slimību nodaļu, kur telpu remonts noslēdzies tagad, ir pabeigta visa ārstniecības korpusa pārbūve – no pagrabstāva līdz jumtam virs 5. stāva. Tas ir kā punkts uz “i” vairākiem projektiem, kas secīgi tikuši īstenoti Cēsu klīnikā kopš 2014. gada, kopumā infrastruktūras atjaunošanā un medicīnas tehnoloģiju nomaiņā investējot vairāk nekā 9 miljonus eiro. No tiem vairāk nekā ceturtā daļa jeb 27 % finansējuma ir apgūts dažādu Eiropas Savienības fondu projektos. Gandrīz 19 % ir kopā valsts un Cēsu novada pašvaldības finansējums, savukārt lielāko daļu jeb 54 % veido Cēsu klīnikas pašas finansējums,” skaidro Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa. 


Ārstniecības korpusa pārbūve sākās 2014. gadā ar ārsienu siltināšanu, jumta pārbūvi un saules kolektoru sistēmas uzstādīšanu siltā ūdens iegūšanai. No 2018. līdz 2022. gadam turpinājās ar iekšķīgo slimību nodaļas pārbūvi 4. un 5. stāvā, divu liftu nomaiņu, kā arī darbinieku ģērbtuvju izveidi pagrabstāvā. No 2021. gada līdz 2023. gadam divās kārtās notika pārbūves darbi ķirurģijas nodaļā 2. stāvā, rehabilitācijas un ambulatorajā nodaļā 3. stāvā un ambulatorās pediatrijas kabinetu blokā 1. stāvā. 

Reklāma
Reklāma

 

Paralēli arī diagnostikas korpusā risinājās energoefektivitātes uzlabošanas projekti ar korpusa siltināšanu, saules paneļu uzstādīšanu elektroenerģijas ražošanai, ārējo un iekšējo inženierkomunikāciju pārbūvi. 


2024. gadā ar Eiropas Savienības fondu atbalstu notika Bērnu veselības centra ambulatorās rehabilitācijas telpu pārbūve, izveidojot divus fizioterapeitu kabinetus, telpas bērnu dienas stacionāra procedūru veikšanai, mājīgu uzgaidāmo telpu ģimenēm, kā arī citas telpas. Tika iegādātas vairākas iekārtas. 

 

Lai ārstniecības vidi izveidotu mājīgu un patīkamu, talkā nāca Pētera Rozenberga Cēsu mākslas skolas audzēkņi un pedagogi. Trīs telpas rotā skaisti sienu gleznojumi, kas tapuši pēc mākslas skolas audzēkņu skicēm. Kopš pērnā gada oktobra par Cēsu klīnikas līdzekļiem turpinājās remontdarbi Bērnu slimību nodaļā, lai sakārtotu ārstniecības vidi palātās un gaiteņos, veiktu griestu un inženiertīklu remontdarbus. 


Līdz ar to šobrīd viss ārstniecības korpuss ir ieguvis pilnīgi jaunu infrastruktūru, iekšējo saturu, paliekot nemainīgām ārsienām. Pārbūvēta ir gan ventilācija, elektroapgādes sistēma, ūdens un kanalizācijas sistēma, medicīnisko gāzu un māsu izsaukumu sistēmas pacientiem, tajā skaitā bērnu slimību nodaļā ar dienas stacionāru. 

Saistītie raksti