SPKC: saslimšanu ar E.coli infekciju, visticamāk, izraisījis produkts, kas nav plaši izplatīts

FOTO: Unsplash.com
Iespējams, infekciju izraisījis ierobežoti izplatīts produkts.
Speciālisti šobrīd meklē infekcijas avotu, un Geida uzsvēra, ka šoreiz vaina nav meklējama individuālajā imunitātē. Tā kā saslimušo nav daudz,
iespējams, infekciju izraisījis ierobežoti izplatīts produkts.
Izmeklēšanu apgrūtina fakts, ka bērni bieži neatceras, ko ēduši.
TV3 raidījumā “900 sekundes” Geida norādīja, ka saslimšanas gadījumu skaits un teritorija pieaug. Lai gan infekcija vēl nav izplatījusies mājsaimniecībās, tā ir lipīga un var pārnesties kontaktceļā.
Bērnu klīniskā uiversitātes slimnīca informē, ka
sešu bērnu stāvoklis ir smags, bet stabils.
Trešdien slimnīcā ārstējās jau 15 bērni, viens – intensīvajā terapijā. Līdz šim saņemti 21 inficēšanās ziņojums – 17 bērni, divi pieaugušie slimnīcā, trīs ārstējas mājās.
SPKC noteicis 176 kontaktpersonas, un no 25 analīzēm divas apstiprinājušas infekciju. Saslimšanas gadījumi reģistrēti Rīgā, Ādažos, Siguldā, Dienvidkurzemē, Salaspilī un Cēsīs.
Visām skartajām pirmsskolām nosūtītas vadlīnijas par dezinfekciju un bērnu veselības uzraudzību. Epidemioloģisko izmeklēšanu turpina SPKC kopā ar Pārtikas un veterināro dienestu (PVD), sadarbojoties ar bērnudārziem un ģimenes ārstiem.
SPKC skaidro, ka E. coli baktērijas parasti ir nekaitīgas, taču daži celmi, piemēram, STEC/VTEC, ražo toksīnus un var izraisīt smagu slimību, tai skaitā asiņainu caureju un nieru mazspēju. Infekcijas avots parasti ir zālēdāji dzīvnieki, inficēta pārtika vai kontakts ar slimu personu.
Lai izvairītos no inficēšanās, ieteicams rūpīgi mazgāt augļus un dārzeņus, termiski apstrādāt pārtiku un nekavējoties vērsties pie ārsta, ja parādās simptomi. Pērn Latvijā reģistrēti 42 šādi saslimšanas gadījumi.