Pacientu skaits pieaug! BKUS izplata svarīgu informāciju saistībā ar E. coli infekciju

FOTO: Shutterstock.com
Slimību var nodot ar netīrām rokām!
Joprojām nav izdevies noskaidrot infekcijas avotu, turklāt, kā pauda ministrs, infekcijas inkubācijas periods esot garš, tādēļ vēl nevar pateikt, cik bērniem varētu parādīties simptomi.
Šajā sakarā BKUS izplatījis rīcības algoritmu arī kontaktpersonām:
- Ja bērns noteikts kā kontaktpersona citam bērnam ar apstiprinātu Šiga toksīnu producējošu E. coli infekciju, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) pārstāvis jau ir sazinājies ar izglītības iestādi, kas informējusi vecākus un sniegusi rekomendācijas, kā rīkoties. Turpmāk par šo situāciju jārunā ar savu ģimenes ārstu. Ģimenes ārsti ir informēti, kas un kā jādara visai ģimenei.
- Ja bērnam parādās sūdzības vai vērojama veselības stāvokļa pasliktināšanās, ir jādodas uz tuvākās slimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļu vai jāzvana 112.
- Ja vecāki dodas uz BKUS Neatliekamās medicīnas centru, jo ir aizdomas, ka bērna fēcēs ir asiņu piejaukums, lūgums to nofotografēt un uzrādīt fotogrāfiju, ierodoties slimnīcā.
Bērnu slimnīcā nesniedz informāciju kontaktpersonām, ja bērnam nav parādījušās ar šo infekciju saistītas veselības problēmas.
Ieteikumi pirmsskolas izglītības iestādēm, ja reģistrēts akūtas zarnu infekcijas gadījums ŠEIT.
ATCERIES!
Lai izvairītos no inficēšanās, ieteicams rūpīgi mazgāt augļus un dārzeņus, termiski apstrādāt pārtiku un nekavējoties vērsties pie ārsta, ja parādās simptomi:
- krampjveida sāpes vēderā,
- asiņaina caureja.
Slimību var nodot ar netīrām rokām!
E. coli infekcijas simptomi parasti sākas trīs vai četras dienas pēc saskares ar baktērijām, bet var saslimt arī vienu dienu pēc saskares, kā arī vairāk nekā pēc nedēļas.