"Vai var vērsties tiesā pret saviem vecākiem par aizgādības pienākumu nepildīšanu bērnībā?" jautā lasītāja

FOTO: Shutterstock.com
Teorētiski iespējams celt prasību pret vecākiem par aizgādības pienākumu nepildīšanu un zaudējumu atlīdzību.
“Šo kroplību man ārsti visu laiku ļoti akcentē, kad esmu ieradusies vizītē. Ārsts var apstiprināt, ka tas ir noticis, kamēr biju nepilngadīga, tātad vecāku aizgādības laikā. Mugurkaulu iztaisnot nevar. Tas man nākotnē var radīt veselības problēmas. Esmu dzimusi 1982. gadā.”
“Šādas prasības apmierināšana būtu maz ticama: lai gan teorētiski iespējams celt prasību pret vecākiem par aizgādības pienākumu nepildīšanu un zaudējumu atlīdzību saskaņā ar Civillikuma 177. un 1635. pantu, tomēr prasītājam būtu jāpierāda tieša cēloņsakarība starp psiholoģisko ietekmi un konstatētajiem veselības traucējumiem, kā arī mātes prettiesiskā rīcība,” komentē zvērināta advokāte, sertificēta mediatore Marta Urbāne.
Turklāt saskaņā ar Civillikuma 1895. pantu, ja konkrētajai prasībai nav noteikts īsāks noilguma termiņš, tad tā izbeidzas pēc desmit gadiem, kas tiek skaitīti no brīža, kad tiesīgā persona varēja prasību celt.
Tā kā kaitējums radies nepilngadībā, noilgums sācis tecēt no pilngadības sasniegšanas brīža, un šajā gadījumā tas jau ir iestājies.
Avots: LVportals.lv