Beidzot noķeram Līgosvētku sajūtu! Vēl šodien Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā gatavošanās līgošanai

Skaistākās un senākās mūsu tautas tradīcijas var piedzīvot tikai  reizi gadā - vasaras saulgriežu svētkos. Viens to sauc par Zāļu vakaru, cits par Jāņiem, bet vēl kāds par Līgovakaru. Gudrības un padomi kā gatavoties šiem svētkiem, kā tos svinēt, kā tos izdzīvot. Seno dienu pieredzes izmantošana mūsdienu pasaulē. Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina piedalīties muzeja ielīgošanas pasākumos.

Beidzot noķeram Līgosvētku sajūtu! Vēl šodien Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā gatavošanās līgošanai

FOTO: Aigars Jansons, http://www.ajstudio.lv/

Brīvdabas muzejs aicina sākt gatavoties Jāņu svētīšanai jau laikus. Šogad muzejā divas dienas būs iespēja kopā ar seno tradīciju un prasmju speciālistiem praktiski veikt dažādus Jāņiem piederīgus darbus un rituālus. Ielīgošana notika jau arī vakar, bet tā turpināsies šodien.

 

Svētdiena, 16.jūnijs

Pklst.10.00 Usmas baznīcā Dievkalpojums.

Vidzemes sētāMālpils folkloras kopa MĀLIS un tās vadītājs Andris Kapusts mācīs līgotņu dziesmas. Vasaras saulgriežu tradīciju apgūšana – ugunskura kuršana un pūdeles taisīšana, vainagu darināšana un ēdienu gatavošana.

Kurzemes zemnieka sētā folkloras draugu kopa SKANDINIEKI rādīs uzvedums „Jāņu ielīgošana”.

Mauru sētas pagalmā zāļu sieva un zintniece no Ventspils Līga Reitere. Lai iemācītos vīt savu visskaistāko vainagu, līdzi jāņem arī savus ziedus. Spēka zāļu skolas ābece  – zāļu sievas padomi.

Priedes krogā„Latviskā kultūras mantojuma tūrismā” zīmes ieguvēja Ilze Briede. Jāņu svētku „vēderprieki”– raušu un pīrāgu cepšana, siera siešana, alus un kvasa darīšana.

Reklāma
Reklāma

Pie Mērsraga smēdes ANNAS LIEPAS kosmētikas darbnīca. Mūsdienīgi veselības un skaistumkopšanas padomi gatavojoties Vasaras saulgriežu laikam.

Hernhūtiešu saiešanas namā „GŪTENMORGENS UN JĀŅI”  un citu Elīnas Eihmanes īsfilmas.

Šais svētku dienās muzejā līdzi darbosies arī mūsu amatnieki – kalējs Vilnis Mērsraga smēdē, audējas Ilze Cēlājos un Edīte Boļos, seno spēļu spēlmanis Aldonis Kurzemes zemnieka sētā, pinēja Inta pie Vidzemes sētas pirtiņas, rokdarbniece Baiba un pastalu darinātājs Tālivaldis pie Vidzemes sētas kūtiņas, pinējs Juris Ābolu sētā, keramiķi Leontīns Vidzemes ceplī un Gunārs Latgales podnieka sētā, tāsinieks Pēteris Latgales zemnieka sētā, kokamatnieks un žogu pinējs Ivars Namelī.

 

Brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440. Muzejs apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00. Ieejas biļešu cenas muzejā vasaras sezonā (01.05. – 31.10.) Ls 3.00  pieaugušajiem, Ls 1.50 studentiem, Ls 2.00 pensionāriem, Ls 1.00 skolēniem, Ls 6.00 ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene). Muzeja teritorijas apmeklēšanai no 17.00 līdz 20.00 pieejamas vakara biļetes par 1.00 Ls. Pie Galvenajiem vārtiem darbojas maksas stāvvieta (Ls 2.00). Bezmaksas autostāvvieta pieejama pie Rietumu vārtiem.