13. februārī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā izglītojoša nodarbība bērniem "Stāsti par bruņiniekiem"

Jaunie vēstures interesenti varēs izzināt viduslaiku bruņinieku dzīvesveidu, uzzināt daudz interesantu detaļu par bruņām un ieročiem un to pielietošanu dažādās situācijās. Muzejpedagoģe Santa Cerbule stāstījumu papildinās ar muzeja krājuma priekšmetu un atdarinājumu demonstrēšanu. Bērni paši varēs novērtēt, cik spēcīgam vajadzēja būt viduslaiku bruņiniekam, lai spētu noturēt rokās ieročus un nēsāt bruņas. Jauniegūtās zināšanas varēs pielietot, aizpildot darba lapas ar āķīgiem jautājumiem.

Ilustratīvi attēli. Foto: LNVM.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Ilustratīvi attēli. Foto: LNVM.

 

 

Nodarbība notiks LNVM ekspozīcijas un izstāžu zālēs Brīvības bulvārī 32, Rīgā. Sākums plkst. 12.00.Pasākumu aicināti apmeklēt 4 – 10 gadus veci bērni kopā ar ģimenes locekļiem. 

 

Pasākuma noslēgumā dalībnieki (arī pieaugušie) tiks aicināti iesaistīties teatralizētā uzvedumā, kurā darbosies topošais bruņinieks, karalis un karaliene ar savu svītu – ieroču nesējiem, tirgotājiem, galma dāmām un princesēm. Lomas tiks izlozētas. 

 

Tad dalībnieki pārģērbsies stilizētos kostīmos, lai piedalītos jaunā bruņinieka iesvētīšanā, simboliski ievērojot šīs nozīmīgās ceremonijas tradīcijas - "nakts sardzi baznīcā", tikšanos ar karali, zvēresta nolasīšanu un zobena simbolisko sitienu pa plecu. No karalienes jaunais bruņinieks saņems seniem ģerboņiem rotātu diplomu, kas apliecinās viņa jauno statusu. 

Reklāma
Reklāma

 

Vecāki aicināti fotografēt un filmēt.

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs reizi mēnesī rīko nodarbības ģimenēm ar bērniem ciklā „Muzejs ģimenei”, aicinot laiku pavadīt kultūrvēsturiskā vidē un izzinot kultūras vērtības. 

Par ģimeni šo nodarbību kontekstā muzejs uzskata pirmsskolas un jaunāko klašu bērnus, kurus pavada pieaugušie (vecāki, radinieki, draugi). Maksa par līdzdalību pasākumā – ģimenes biļete 4 EUR neatkarīgi no ģimenes locekļu skaita. 



LATVIJAS NACIONĀLAIS VĒSTURES MUZEJS (LNVM) 
ir trešais vecākais muzejs Latvijā un vienīgais Latvijas vēstures muzejs pasaulē. Kopš dibināšanas 1869. gadā, LNVM ir kļuvis par lielāko latviešu tautas muzejisko vērtību krātuvi - tā kolekcijās ir vairāk nekā miljons priekšmetu: arheoloģiskajos izrakumos iegūtas senlietas, rotu un monētu depozīti, tautastērpi, tradicionālie darbarīki, tautas lietišķās mākslas darinājumi, sadzīves priekšmeti, fotogrāfijas, dokumenti, kartes, gravīras, gleznas u. c. Latvijas vēstures liecības. Muzeja misija ir Latvijas valsts un tautas interesēs vākt, saglabāt, pētīt un popularizēt Latvijas un pasaules garīgās un materiālās kultūras liecības no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām, kam ir arheoloģijas, etnogrāfijas, numismātikas, vēstures vai mākslas vēstures nozīme. 
Pēc 2013. gada jūnija ugunsnelaimes Rīgas pilī LNVM krājums pārcelts uz pagaidu telpām Lāčplēša ielā 106/108, ekspozīcijas un izstāžu zāles atrodas pagaidu telpās Brīvības bulvārī 32. Muzejs plāno atgriezties renovētajā Rīgas pilī 2018. gadā
Muzejs turpina pētniecisko darbību, organizē konferences un seminārus, veido ceļojošās izstādes, sadarbojas ar Latvijas skolām, iestādēm, izdod rakstu krājumus un citas publikācijas.
Latvijas Nacionālā vēstures muzeja nodaļas ir Āraišu arheoloģiskais muzejparks, „Dauderi” un Tautas frontes muzejs.