Žurnāls "Skolēns"
Skolēns
-
Satura rādītājs
Dariuss Kokorevičs, 7 gadi
Bērns
Skaistums un veselība
Ģimene un attiecības
Māja un dārzs
-
Redaktora sleja
Veltīt laiku, lai pateiktu labo
Atgriežamies skolā! Tik ļoti gribējās atgriezties daudziem! Un par skolu turēt labu, siltu sajūtu. Atrast labāko sadarbības veidu – mums, vecākiem, skolotājiem un skolēniem.
Kad runā par problēmām vecāku un skolas sadarbības jautājumā, mēs bieži vien gaidām pārmaiņas no ārpuses. Vecāki, piemēram, mēdz teikt: ja tā skolotāja kādreiz sarīkotu normālu vecāku sapulci! Tad gan es labprāt sadarbotos. Vai skolotāji mēdz teikt: ja tie vecāki kādreiz pateiktu mums, skolotājiem, paldies! Tad gan mēs justos labāk.
Arī es bieži noslinkoju uzrakstīt labo. Ja vēl bērnu klases audzinātājām kaut ko labu atminos pateikt, tad priekšmetu skolotājiem...? Neraugoties uz to, ka bērni stāsta par viņiem labas lietas.
Citreiz vēl vecāki saka: ko tam mūsu skolotājam vispār labu var pateikt? Taču par katru no mums var pateikt kaut ko labu, pat ja šobrīd darbā esam ļoti noguruši.
Tātad – lai sadarbība starp vecākiem un skolu ietu uz priekšu, nevar gaidīt atrisinājumu no malas, jo citādi var nākties gaidīt ļoti ilgi. Mēs – katrs no mums – var apdomāt, ko mēs paši varam mainīt šajā ierastajā kārtībā, sistēmā? Jo vecāku un skolas sadarbība ir kā matemātikas vienādojums – mainīsim vienu lielumu (paši sevi), mainīsies viss vienādojums. Tātad arī šajā jomā ir jāsāk ar sevi. Un varbūt arī jārāda ar to piemērs vecākiem. Piemēram, brīdī, kad gribas norādīt – ja tie vecāki biežāk mums, skolotājiem, atcerētos pateikt ko labu –, tad varētu sev pajautāt, cik bieži es kaut ko labu pasaku savas klases bērniem? (Ak, vai zināt, cik ļoti vecāki vēlas par savu bērnu dzirdēt labu!)
Šķiet, ir jāmācās divas lietas: 1) ieraudzīt otrā labo, 2) veltīt laiku, lai pateiktu labo. Mums – abām pusēm – ir jāradinās vai vienam otru jāradina apmainīties ar visu to gaišāko. Daudz vairāk un biežāk nekā ar negatīvo.
Žurnāla galvenā redaktore Inga Akmentiņa-Smildziņa
-
Redkolēģija
Žurnāla veidošanā iesaistījušies vieni no labākajiem un atzītākajiem savas jomas speciālistiem. Daudzi ir izglītojušies ārvalstu mācību iestādēs un apmeklējuši starptautiski atzītus kursus un nozīmīgas konferences.
-
Līga Brūvere
-
Linda Daniela
Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesore un izglītības digitālās transformācijas pētniece
-
Sigita Āboltiņa
Žurnāla “Mammām un Tētiem. Skolēns” atbildīgā redaktore, portāla “Mammamuntetiem.lv” redaktore
-
Anete Petrova
Lektore Latvijas Universitātē, optometriste “OC Vision”
-
Inga Brigadere-Johansone
Friziere stiliste, amata meistare
-
Jekaterina Pudova
Matu ārste
-
Sabīne Bērziņa
Izglītības un skolu psiholoģe, kognitīvi biheiviorālā terapeite, “Mammamuntetiem.lv” eksperte
-
Gunita Krilova
žurnāliste
-
Solvita Lazdiņa
Izglītības eksperte
-
Iveta Aunīte
psiholoģe
-
Inga Akmentiņa-Smildziņa
Mammamuntetiem.lv vadītāja
-
Skolēns
Izdevuma raksti